Якщо кущ кабачка цвіте, але не плодоносить: 1 прихована помилка може бути цьому причиною

Якщо кабачки завзято цвітуть, але немає зав'язі, а значить, і плодів, то спричинити подібну ситуацію може неправильний догляд за городиною. Розгляньмо найтиповіші помилки дачників-городників.

Отримання пустоцвітів кабачків може спричинити неякісне насіння. Якщо ви збираєте його самотужки, то потрібно витримати 3 роки перед тим, як висівати у відкритий ґрунт. А занадто молоде здатне дати виключно жіночі квіточки без чоловічих. Запилення не відбудеться, а значить, і зав’язь не утвориться.

Можливо, ви висадили городину на місці, де торік зростали огірки, гарбузи, дині чи кавуни. У такому разі вашим підопічним бракує необхідних елементів, які взяли на себе торішні овочі. Тож обов’язково дотримуйтеся сівозміни.

Чому з’являються пустоцвіти на кабачках

Завищена кислотність ґрунту теж може спричинити подібну проблему. У такому разі землю слід присипати доломітовим борошном чи золою. І тоді ситуацію з появою плодів буде вирішено.

Можливо, на ділянці, де ви висадили кабачки, занадто сухо й спекотно. Тоді рослини будуть утворювати виключно чоловічі квіти без жіночих, а пилок у них буде стерильним. Тож затініть кабачкові насадження гілками. А в особливо спекотні дні поливайте овочі розчином борної кислоти, додавши 2 г у відро води.

Чому з’являються пустоцвіти на кабачках

Якщо рослині вистачає всього, вона на радощах може наплодити занадто багато квіточок. Але дати всім їм раду кабачку вже не під силу. Тож першу зав’язь він сяк-так витримує, а другої ви, напевно, вже не дочекаєтеся.

Отже, якщо побачите занадто багато квіток на кабачках, краще за все попрацювати над зменшенням їх кількості. Видаливши частину з них, отримаєте дійсно гарний урожай – тягатимете кабачки з городу аж до осені.

Схожі статті

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Закарпатті рятують овочі від спеки 2025

Для того, щоб отримати великий і смачний урожай навіть в 40-градусну спеку, треба знати, чим правильно підживити городні культури. Навіть народні методи є дуже дієвими.

Кріп у 2025-му будете роздавати родичам відрами на заморозку: просто полийте його цим

Не хочеться більше бачити у себе на городі куций кріп? Є дуже просте рішення, завдяки якому у вас буде купа свіжої зелені, яку також можна заморозити.

Попелиця, як набридлий залицяльник, не відстає? Ось як у Херсоні її випроваджують з подвір’я

Попелиця обожнює найніжніші тканини рослини, а тому обирає молоді пагони та листочки, що для господарів — видовище не з простих. Як впоратися з цим шкідником?

Щоб зберегти та підвищити врожай: чим обприскують томати у червні – полтавці знають, що робити

Влітку молоді томати потребують особливого і дбайливого догляду. Що потрібно обов'язково зробити з кущами у червні, щоб зберегти та підвищити врожай?

3 помилки, які не допускають на Одещині під час цвітіння винограду: будуть не грона, а насмішка

Для винограду найважливішим етапом є цвітіння. Саме в цей момент вирішується, який урожай ви можете зібрати у сезоні. Розповідаємо в нашому матеріалі про популярні помилки.

До 15.06 – одне, після 15.06 – інше: 2 добрива для полуниці, які треба знати, коли давати

Щоб полуниця гарно родина з року в рік, її слід підживлювати навіть у червні. Причому добрива у першій половині місяця кардинально відрізняються від тих, які треба внести вже після плодоношення.