Без цього баклажани будуть маленькими, як огірки: основне правило, про яке всі чомусь забули

Щоб виростити гарні баклажани на своїй ділянці потрібно знати лише один секрет, від якого залежить дуже багато. Але пам'ятайте, всьому має бути міра.

В Україні дуже багато городників вирощують на своїх ділянках баклажани. Щоб вони виросли красивими та смачними потрібно дотримуватися кількох нескладних правил, серед яких особливе місце займає полив – це один із головних ключиків до успіху.

Зазначимо, що баклажани відносять до вологолюбних культур. Досвідчені городники знають, що земля під рослиною має бути завжди вологою. Але при цьому слід обов’язково стежити, щоб не було застою води. Оптимальний графік поливу баклажанів – не рідше 1-2 разів на тиждень, але якщо на вулиці стоїть спека, то рослини слід поливати через день.

Агрономи розповіли найважливіші правила догляду за баклажанами
Агрономи розповіли найважливіші правила догляду за баклажанами

Зволоження ґрунту має становити не менше 80%. Якщо рослина відчуватиме спрагу, то це може призвести до раптового нападу листя та квітів. Зростання сповільнюється і зав’язів стане набагато менше, що призведе до різкого зниження врожаю.

Найбільшу потребу у волозі рослина відчуває в період цвітіння та плодоношення. Експерти рекомендують виробляти полив зранку до настання спеки. Щоб рослина не відчувала зайвого стресу, полив проводять теплою водою. Намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя, а лише під корінь.

Агрономи розповіли найважливіші правила догляду за баклажанами
Агрономи розповіли найважливіші правила догляду за баклажанами

Під час поливу вода повинна проникнути приблизно на 40 см у глибину, де розташовується основна частина кореневої системи куща.

Зазначимо, що незважаючи на те, що баклажани дуже люблять воду, на підвищену вологість повітря рослини негативно реагують. Тому, якщо ви вирощуєте овочі в теплиці, то необхідно дотримуватися режиму і після поливу відчиняти двері на провітрювання. Якщо ви не робитимете цього, то ризик зараження баклажанів грибковими захворюваннями зростає в рази.

Схожі статті

Огірки ще ніколи не були такими смачними, доки я не розкрила один бабусин секрет: розповім усім

Будь-який досвідчений городник має свої секрети вирощування смачних і хрустких огірків, але не кожен погодиться ними поділитися. Це рідкісна удача!

На Хмельниччині зафіксували 3 “спалахи” фітофтори – фермери переходять на біозахист овочів

Фермери Хмельницької області віднайшли сучасний спосіб подолати фітофтору на овочах. Чим вони захищають врожаї та які засоби для цього використовують – розповідає "Сенсація".

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до пізньої осені: чим полити грядки у червні 2025

Для того, щоб подовжити термін плодоношення огірків, потрібно їх правильно і вчасно підживлювати. Знаючи кілька секретів, ви будете збирати урожай навіть восени.

Якщо кущ кабачка цвіте, але не плодоносить: 1 прихована помилка може бути цьому причиною

Якщо кабачки завзято цвітуть, але немає зав'язі, а значить, і плодів, то спричинити подібну ситуацію може неправильний догляд за городиною. Розгляньмо найтиповіші помилки дачників-городників.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Закарпатті рятують овочі від спеки 2025

Для того, щоб отримати великий і смачний урожай навіть в 40-градусну спеку, треба знати, чим правильно підживити городні культури. Навіть народні методи є дуже дієвими.

Кріп у 2025-му будете роздавати родичам відрами на заморозку: просто полийте його цим

Не хочеться більше бачити у себе на городі куций кріп? Є дуже просте рішення, завдяки якому у вас буде купа свіжої зелені, яку також можна заморозити.