Не сечовина і не зола: як на Вінниччині удобрюють часник для крупних зубчиків 3х3 см

Підживлення часнику – чудовий спосіб підвищити його врожайність в рази. Лише одне добриво допоможе наприкінці сезону отримати величенькі головки із крупними зубчиками. Знайомимо вас із рецептом.

Правильна підгодівля часнику влітку – це чудовий спосіб отримати гарний врожай. Якщо добриво прийдеться овочу до вподоби, то голівки в землі виростуть крупними, із великими зубчиками. Що ж додати в землю, щоб досягнути такого ефекту? “Сенсація” розповість секретний рецепт добрива для часнику.

Часник, як і будь-яка городня культура – потребує певних умов для повноцінного росту та розвитку. Досвідчені городники можуть похвалитись розкішними врожаями цієї культури. На їх грядках виростають справжні велетні, розміри зубчиків в яких можуть сягати розмірів 3х3 см. Але не кожен городник знайомий із секретом вирощування гігантського часничку. Він же полягає у правильному виборі добрива.

Агрономи Вінничини розповіли, чим підживити часник, щоб голівки виросли крупними
Агрономи Вінничини розповіли, чим підживити часник, щоб голівки виросли крупними

Щоб збільшити розмір зубчиків часнику в кілька разів – підгодуйте овочеву культуру на грядці доступним органічним добривом. Якщо у вас на ділянці облаштована компостна купа – то її вміст буде ідеальним варіантом для підгодівлі часникових клубенів.

Компост зазвичай вносять перед посадкою часнику. При перекопуванні ділянки його додають в кількості 5 кг на кожен квадратний метр корисної площі. На додачу насипають ще 20 грамів суперфосфату та 1 склянку деревної золи.

Деревна зола – саме той компонент, що сприяє збільшенню об’ємів часникових головок та зубчиків в землі. Її можна змішувати із компостом, а можна – додавати окремо.

Деревний попіл – натуральний продукт, в складі якого міститься велика кількість поживних речовин. Частіше за все його додають в ґрунт перед посадкою часникових зубців. Але задля отримання гарного врожаю можете підживити рослину золою і після посадки у відкритий ґрунт.

Агрономи Вінничини розповіли, чим підживити часник, щоб голівки виросли крупними
Агрономи Вінничини розповіли, чим підживити часник, щоб голівки виросли крупними

Компост із золою чи без неї стане найкращим варіантом підгодівлі для часнику. За таке добриво культура віддячить влітку щедрим врожаєм, а розмір зубчиків в голівках буде на диво велетенським.

Схожі статті

1 пакетик у відро води – дині виростають величезними: чим полити їх у червні 2025?

Червень для динь – важлива пора. У цей період формується зав'язь. Задача господарів баштану підживити рослини, щоб отримати по-справжньому великий та запашний урожай.

Одна кислятина: чому у вашої полуниці різко змінився смак – викинути чи можна ще все виправити?

На смакові якості полуниці впливають кілька важливих факторів. так просто кислою вона стати не може, якщо, звичайно, це не особливість сорту.

Як за 2 “чики” можна збільшити врожай малини: бабуся сказала обов’язково зробити це у червні

Щоб збільшити врожай малини в кілька разів, потрібно зробити всього кілька простих прийомів. Бажано провести процедури у червні, поки що не пізно!

Без цього баклажани будуть маленькими, як огірки: основне правило, про яке всі чомусь забули

Щоб виростити гарні баклажани на своїй ділянці потрібно знати лише один секрет, від якого залежить дуже багато. Але пам'ятайте, всьому має бути міра.

Огірки ще ніколи не були такими смачними, доки я не розкрила один бабусин секрет: розповім усім

Будь-який досвідчений городник має свої секрети вирощування смачних і хрустких огірків, але не кожен погодиться ними поділитися. Це рідкісна удача!

На Хмельниччині зафіксували 3 “спалахи” фітофтори – фермери переходять на біозахист овочів

Фермери Хмельницької області віднайшли сучасний спосіб подолати фітофтору на овочах. Чим вони захищають врожаї та які засоби для цього використовують – розповідає "Сенсація".