5 натуральних добрив для кімнатних квітів, які можна знайти на вашій кухні

Дріжджі, цукор та апельсинова цедра — звичні інгредієнти для пирога. Але сьогодні не про нього. Розповідаємо, які добрива для кімнатних квітів можна знайти прямо на кухні. До того ж, це натурально.

Цукор

Цей продукт люблять не тільки люди, а й кімнатні рослини. Він чудово підживлює їх родючість. Достатньо розчинити в літрі води столову ложку цукру та полити цією сумішшю рослину. Але робити це варто не частіше одного разу на місяць. Щоб глюкоза добре засвоїлась також варто внести ЕМ-препарати. Вони містять вуглекислих газ, що допомагає засвоєнню.

Дріжджі

Щоб допомогти рослині краще рости і правильно розвиватись — можна додати добриво з дріжджами. Воно містить вітаміни групи В, які сприяють успішному розвитку рослини. Достатньо розвести пакетик в 10 літрах води і додати 3 столові ложки цукру. Цією сумішшю варто поливати рослину раз в сезон. Щоб приготувати таку суміш із живих дріжджів варто їх розвести у воді у співвідношенні 1:5 і дати настоятися 2 години. У такому випадку поливати рослину потрібно відразу.

Натуральні добрива для кімнатних рослин
Натуральні добрива для кімнатних рослин

Кавова гуща

Для чого тільки не можна використовувати кавову гущу. З них виходять чудові скраби, маски, а ще — відмінне добриво для кімнатних рослин. Вона не містить поживних речовин але чудово робить грунт більш легким та пухким, а це у свою чергу сприяє насиченню його киснем.

Цитрусові

Не варто відразу викидати шкірку від цитрусових, адже вона чудово удобрює кімнатні рослини, а точніше — настій з неї. Приготувати його легко: висушені кірки викладіть на третину літрової банки, залийте доверху водою і настоюйте добу. Таким настоєм можна поливати квіти 1-2 рази на місяць, якщо це тепла пора року. Взимку можна рідше.

Цибулиння

Цибулиння — прекрасний антисептик для кімнатних рослин. Він позбавить їх від шкідників і хвороботворних бактерій, які можуть вразити кімнатні рослини. Для такого добрива варто взяти жменю лушпиння та кип’ячену воду і проварити суміш протягом 10 хвилин. Потім відставте добриво на три години і лише після цього полийте рослину. Це варто робити не частіше 1-2 разів на тиждень.

Схожі статті

Як зібрати аж 50 відер картоплі з сотки: цей простий спосіб дачники використовують роками

Кожного року городники виходять на свої ділянки для того, аби зайнятися вирощуванням картоплі. Задача ця не з простих, і часто не задовільняє результатом.

Підживлення редиски золою: 3 способи застосування для найкращого результату

Зола — це не просто залишки після багаття чи грубки, а справжній скарб для грядки з редискою. Використовувати її можна кількома способами, кожен із яких має свої плюси.

На ці троянди можна дивитися годинами: 3 найкрасивіших сорти для домашнього саду

Вони не лише прикрашають сад, а й не потребують багато зусиль для вирощування та догляду. Тому саме ці сорти троянд українські квітникарі та ландшафтні дизайнери обирають найчастіше.

Листя сохне й скручується – забудьте про врожай: як подарувати смородині друге життя в 2025-му

Час від часу дачник зіштовхується з такою проблемою, коли листя смородини починає сохнути та скручуватись - що робити в такому випадку? Садівники розставили всі крапки над "і".

Аґрус буде ломитися від ягід: 3 ложки під кущ і врожай збільшиться в 3 рази

Виростити солодкий, як мед аґрус – цілком можливо у власному саду. Для цього під кожен кущ додають по 3 ложки засобу, що збільшить врожай ягід втричі. Про цей засіб розповідає "Сенсація".

Цей метод підійде для самих ледачих: вирощую цибулю китайським способом – чемпіон 2025

Китайський метод вирощування цибулі - як вам така ідея? Городники розповіли, в чому перевага даного способу і як правильно садити овоч. Подробиці.