5 натуральних добрив для кімнатних квітів, які можна знайти на вашій кухні

Дріжджі, цукор та апельсинова цедра — звичні інгредієнти для пирога. Але сьогодні не про нього. Розповідаємо, які добрива для кімнатних квітів можна знайти прямо на кухні. До того ж, це натурально.

Цукор

Цей продукт люблять не тільки люди, а й кімнатні рослини. Він чудово підживлює їх родючість. Достатньо розчинити в літрі води столову ложку цукру та полити цією сумішшю рослину. Але робити це варто не частіше одного разу на місяць. Щоб глюкоза добре засвоїлась також варто внести ЕМ-препарати. Вони містять вуглекислих газ, що допомагає засвоєнню.

Дріжджі

Щоб допомогти рослині краще рости і правильно розвиватись — можна додати добриво з дріжджами. Воно містить вітаміни групи В, які сприяють успішному розвитку рослини. Достатньо розвести пакетик в 10 літрах води і додати 3 столові ложки цукру. Цією сумішшю варто поливати рослину раз в сезон. Щоб приготувати таку суміш із живих дріжджів варто їх розвести у воді у співвідношенні 1:5 і дати настоятися 2 години. У такому випадку поливати рослину потрібно відразу.

Натуральні добрива для кімнатних рослин
Натуральні добрива для кімнатних рослин

Кавова гуща

Для чого тільки не можна використовувати кавову гущу. З них виходять чудові скраби, маски, а ще — відмінне добриво для кімнатних рослин. Вона не містить поживних речовин але чудово робить грунт більш легким та пухким, а це у свою чергу сприяє насиченню його киснем.

Цитрусові

Не варто відразу викидати шкірку від цитрусових, адже вона чудово удобрює кімнатні рослини, а точніше — настій з неї. Приготувати його легко: висушені кірки викладіть на третину літрової банки, залийте доверху водою і настоюйте добу. Таким настоєм можна поливати квіти 1-2 рази на місяць, якщо це тепла пора року. Взимку можна рідше.

Цибулиння

Цибулиння — прекрасний антисептик для кімнатних рослин. Він позбавить їх від шкідників і хвороботворних бактерій, які можуть вразити кімнатні рослини. Для такого добрива варто взяти жменю лушпиння та кип’ячену воду і проварити суміш протягом 10 хвилин. Потім відставте добриво на три години і лише після цього полийте рослину. Це варто робити не частіше 1-2 разів на тиждень.

Схожі статті

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.

Коричневі плями на листках полуниці: 2 причини, через які врожай і не подумає з’явитися

Щоб полуниця виросла великою та соковитою, вона має бути абсолютно здоровою. І є декілька ознак того, що необхідно подбати про кущі прямо тут і зараз.

Забудьте про навоз та попіл: 1 інгредієнт, який збільшить врожайність в кілька разів

В травні багато дачників активно працюють на городі. Родюча земля – одна із запорук рясного врожаю. Розповідаємо, чим підживити навесні землю, щоб отримати щедрі дари наприкінці сезону.

Ці дерева вам обійдуться в копієчку: 3 дерева, догляд за якими – задоволення не з дешевих

При організації простору навколо будинку хочеться отримати максимально естетичний вигляд подвір'я, але при цьому не витрачатися занадто сильно на догляд за ним.

Несподівані грядки для рекордного врожаю: 4 місця для посадки кабачків, про які ви не знали

Вирощування кабачків на домашньому городі має певні особливості. Щоб виростити рекордний врожай овочів – можна облаштувати грядку у несподіваних місцях. "Сенсація" розповість більше подробиць.

2 маленькі хитрощі із сіллю: як правильно смажити цибулю, щоб страва вдалася на славу

Цибуля – один із ключових компонентів в багатьох стравах української кухні. В кулінарії існує багато способів це зробити. "Сенсація" розповість про один із них, а саме – додавання солі при смаженні.