Як саджати петунії у горщику та в саду: секрет розкішної клумби і вирощування квітів своїми руками

Це одна з найбільш улюблених квіток всіх садівників. Проте, вона не така проста, як здається на перший погляд. Дізнайтеся, як правильно саджати петунію у горщику та в саду.

Питання “Як саджати петунії у горщику та в саду?” бувало у кожної поціновувачки саду чи клумби. Ці квітки на перший погляд здаються дуже тендітними, але при правильному догляді вона може радувати вас квітами до самих морозів. Її починають висівати ще у січні. Вирощують рослину перед висадкою у ґрунт у теплиці. Проте, у червні краще вже купувати готову розсаду.

Як саджати петунії у горщику та в саду?

Якщо ви саджаєте петунії у саду – то перед висадкою слід підготувати землю. За 2 тижні слід перекопати ділянку з компостом або готовими добривами. Коли ви вже зробите лунки під квіти, їх треба добре полити водою.

Як саджати петунії у горщику та в саду

Коріння петунії не можна обрізати, а після посадки рослину слід затінити. Згодом, коли квіти приживуться, їх слід лишити на сонці. Вони дуже люблять світло і тепло. Через 12 днів, коли рослини вже прожили на відкритій місцевості – можна удобрювати їх.

А ось з горщиками – все інакше. Рекомендується саджати по 3-5 кущиків на одну 3-х літрову ємність.

Як саджати петунії у горщику та в саду

На дно слід покласти добрий шар дренажу. Після висадки, петунії у горщику одразу не можна виставляти на вулицю. Спершу слід дочекатися прохолодної пори доби. Потім вже ставити на свіже повітря. Кожного разу після перебування петунії надворі, їх необхідно дуже добре полити.

На зиму горшкові квітки не слід викидати. По-перше, бутони можуть містити насіння, а, по-друге, стебла переживуть зиму і навесні порадують вас новими паростками. Головне лишити петунію слід сховати у прохолодному місці та зрідка поливати.

Сподіваємося ці поради стануть для вас у нагоді і цього року ви наважитеся саджати петунії у горщику та в саду.

Схожі статті

Тепер не викидаю грошей на вітер та вирощую банани на своєму городі: є лише 2 сорти для України

Банани вважаються екзотичними фруктами, але їх цілком реально виростити навіть у власному городі. Звичайно, не всі сорти підходять для нашого клімату.

Зробіть цю 1 дію у квітні, і буде розкішний урожай абрикосів: вродять великі і дуже ароматні

Ця дія в квітні стане чудовою інвестицією у майбутній урожай абрикос. Доглянуті дерева завжди радуватимуть садівників великими та соковитими плодами. З таких і варення, і компот, супер!

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.