В рамках боротьби з пластиком задля покращення екологічної ситуації в світі Україна вводить плату за звичайні целофанові пакети-майки, які до цього були безкоштовними у продуктових магазинах. Хоча насправді вони і раніше не були безкоштовними – їхня ціна входила у вартість середнього чеку. Однак тепер покупці будуть вимушені за кожен такий пакетик платити окремо.
Скільки коштуватимуть одноразові пакети
В проекті Мінекономіки пропонуються такі мінімальні ціни на різні види пластикових пакетів з товщиною стінок більше 50 мікрометрів:
- без ручок і бокових складок – 2 гривні;
- без ручок з боковими складками – 2,5 гривень;
- з ручками без бокових складок – 2,5 гривень;
- з ручками і боковими складками – 3 гривні.
Враховуючи, що це мінімальні ціни, будьте готові до того, що вони не остаточні. Скільки саме коштуватимуть одноразові пакети, вирішуватиме торгова мережа вже.
Що буде з безкоштовними пакетами в АТБ і ВарусіЯкі пакети будуть безкоштовними
Пропозиція про введення плати торкається не всі види упаковки. Так, безкоштовними можуть залишитися пакети без бокових складок шириною до 225 мм, у які пакуються риба і м’ясо, сипучі продукти та лід. При цьому їхня глибина не має перевищувати 34,5 см, а довжина – 4,5 см. Також мінімальні ціни не розповсюджуються на біорозкладні пакети.
Чого чекати покупцям АТБ і Варуса після 10 грудня
У великих українських мережах супермаркетів вже відреагували на нововведення у законодавстві. Так, в АТБ маленькі тонкі пакети для первинної упаковки залишаються в обороті до кінця 2022 року безкоштовними. На інші буде встановлена мінімальна ціна.
У Варусі наголошують, що хвилюватися через те, що пакети-майки повністю зникнуть з торгового залу, не варто. Ця мережа супермаркетів використовує надтонкі пакети товщиною до 15 мкм, обмежені розмірами, які на даний момент під заборону не підпадають.