«Живі» картини Катерини Білокур

Цього року виповнюється 120 років з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур. Сам Пабло Пікассо говорив, що якби така художниця народилася у Франції, про неї знав би весь світ.

Творчість Катерини Білокур в історії образотворчого мистецтва України визначають як унікальне самобутнє явище. Народилася всесвітньо відома українка у с. Богданівка 7 грудня 1900 року.

Катерина Білокур
Катерина Білокур

Французький художник Пабло Пікассо говорив, що якби така художниця народилася у Франції, про неї знав би весь світ.

Зараз роботами українського самородка, саме так називають Катерину Білокур, можна помилуватися у Національному музеї українського народного  декоративного мистецтва у Києві. Крім того, у цьому музеї картини художниці «оживають».

Це стало можливим завдяки інноваційному культурно-мистецькому проєкту “БІЛОКУР”. Він став результатом співпраці Національного музею українського народного декоративного мистецтва, інших музеїв України, а також Школи Анімації Pause to Play та за підтримки Українського культурного фонду.

Для того, щоб потрапити у світ картин Катерини Білокур достатньо встановити на мобільний телефон додаток віртуальної реальності SIMO AR. Наводячи телефон на картину можна побачити як розквітають квіти, племінниці художниці поливають їх з глечика, а полем їде трактор.

Квіти Катерини Білокур
Квіти Катерини Білокур

Головною метою проекту стало прагнення познайомити молодь з творчістю найвідомішої художниці-самородка України і світу.

У рамках цього проекту було видано книгу з картинами і малодослідженими сторінками біографії Катерини Білокур, якатак і називається  “БІЛОКУР. BILOKUR”. Авторка книги, мистецтвознавиця і арткритикиня Олеся Авраменко, зазначає, що досліджень, присвячених життю геніальної художниці не було. А вона базувалася на листах Катерини Білокур, які протягом 30 років її життя збирав Микола Кагарлицький. Також допомогу у створенні книги надали музеї-члени проекту «БІЛОКУР». Книга вийшла невеликим тиражем в 500 примірників і була розповсюджена лише у дорослі та дитячі бібліотеки Києва.

Картини, розміщені у книзі теж «оживають» за допомогою вищезгаданого додатка SIMO AR.

У рамках знайомства з творчістю Катерини Білокур і як завершення акції до 120-ї річниці з дня народження художниці у  Національному музеї українського декоративного мистецтва 5 листопада 2020 року пройде ювілейна виставка «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів». На виставці розкажуть не лише про відому художницю, а й про тих, хто відіграв важливу роль у її житті і творчості: Тараса Шевченка, Павла Тичину, Оксану Петрусенко та багатьох інших.

Схожі статті

Тепер українцям доведеться платити: з 1 липня в Іспанії змінять правила пересування на потягах

З 1 липня в Іспанії все зміниться для пасажирів потягів. Те, що раніше було безплатним, доведеться оплачувати. Це торкнеться всіх жителів країни та туристів. Важливо знати, щоб не отримати штраф.

Чекати потрібно 302 дні: українцям у Варшаві тепер буде важче влаштуватися на роботу

Влаштуватися на роботу в Польщі стало значно складніше. Очікування тепер розтягується майже на рік. Люди не знають, що робити стільки часу. Що саме змінилося — пояснили польські служби.

Для чого в Арабських Еміратах кладуть під подушку лавровий лист: відповідь здивує

Лавровий лист є головною річчю у всіх будинках і готелях Арабських Еміратів. Цьому дуже дивуються українці, які літають туди відпочивати. А що роблять там з цим листом, пояснила блогерка.

Рішення прийняте: пенсійний вік тепер 70 років — такого немає в жодній іншій країні Європи

Влада затвердила нові умови виходу на пенсію. І від них мало хто у захваті. Бо тепер працювати доведеться довше, ніж у будь-якій іншій європейській країні. В чому причина рішення?

Капуста в’яла, буряк варений, а томатів катма: українка вирішила зварити борщ на Мальті за €15

Коли українці переїжджають жити до інших країн, про свої усталені традиції не забувають. Зокрема, продовжують готувати улюблений борщ. А скільки коштує перша страва на Мальті?

Чим та як годували пасажирів на борту літаків у 2000-х роках: зараз люди мріють про сендвіч

На висоті тисяч метрів над землею у 2000-х роках було шикарне меню. Окремо готували для дітей і навіть для тих, хто дотримувався дієти. Нині ж можна отримати лише каву чи чай.