Дендропарк «Софіївка»: перлина, створена з любов’ю

Дендропарк «Софіївка» – гармонійне поєднання природи і витворів архітектурного мистецтва.

Парк було створено у 1796 році за наказом польського магната Станіслава Потоцького як подарунок дружині Софії. Деякі говорять, що дендропарк, названий на її честь був весільним подарунком, дехто стверджує, що парк Софії подарували на день народження, а ще дехто говорить про подарунок до дня янгола.

Розповідають, що Софія була гречанкою, яку викупили на ринку в Стамбулі й привезли до України. Своєю вродою дівчина зачарувала не одного вельможу, але лише Станіслав Потоцький підкорив її серце. Вона сама продумала ідею романтичного парку з вкрапленнями грецької та римської міфології. А військовий архітектор Людвіг Метцен втілив у життя задум красуні-гречанки.

Дендропарк створювали на безлісій місцевості на березі річки Кам’янка, яка стала відправною точкою ландшафтного дизайну. У парку вдало поєднано водойми, архітектуру і дерева, які було доставлено з різних куточків світу. Під час будівництва дендропарку зберігся дуб віком понад 400 років.

У парку зібрано найкращі зразки світового ландшафтно-паркового мистецтва. Тут є всій англійський парк, Єлисейські поля, ставки з мостами і гроти з підземними річками. Окремою окрасою дендропарку є скульптури героїв давньогрецької та римської міфології. Тут усе нагадувало Грецію, батьківщину красуні Софії, а сам парк досі називають Елладою в мініатюрі.

Скульптура Амура
Скульптура Амура

В «Софіївці» можна побувати у гротах Каліпсо. Венери і Діани, проплисти підземною річкою і наприкінці потрапити у царство Аїда і вибратися на поверхню, подумати у гроті «Сумнівів та самотності». А за натхненням Софія ходила на терасу Муз. Кажуть, що Софія часто плавала річкою у човні, але виключно від царства Аїда, тобто від смерті до життя.

Парк – це не лише гроти, ставки та фонтани. Його вважають великим ботанічним садом, де зібрані рослини з усього світу.

Фонтан "Змія"
Фонтан “Змія”

Відвідувачі парку розповідають про місця, здатні виконувати бажання. І найчастіше згадують Грот Щастя та Великий Водоспад, біля яких можна просити все, що завгодно. Не відомо збувалися бажання чи ні, але відвідувачі не оминають ці місця у не гребують можливістю загадати бажання і повірити в чудо.

Схожі статті

Чим та як годували пасажирів на борту літаків у 2000-х роках: зараз люди мріють про сендвіч

На висоті тисяч метрів над землею у 2000-х роках було шикарне меню. Окремо готували для дітей і навіть для тих, хто дотримувався дієти. Нині ж можна отримати лише каву чи чай.

У Великобританії яструб кілька тижнів переслідував високих і лисих: Потапа з Ямою не знайшов

Англійське містечко Фламстед, що у північному передмісті Лондону деякий час тому стало епіцентром діяльності яструба Гарріса. Самиця пернатого хижака відкрила полювання на лисих чоловіків.

Заблукав у Тихому Океані: 61-річний перуанський рибалка 90 днів не був на суші. Що з ним зараз?

Перуанський рибалка повернувся додому після 90 днів перебування у відкритому океані. Як почувається чоловік зараз і про що розповів після дивовижної подорожі? Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.