Дитина-рятівник: наскільки це етично і чи не перетнуть червоні лінії?

У соціумі періодично піднімаються дражливі питання, пов'язані з невідповідністю законодавства щодо врегулювання відносин між новими досягненнями науково-технічного прогресу і усталеними морально-етичними нормами. Останнє – скандал в Індії з приводу першої «дитини-рятівниці».

В родині урядовця Штату Гуджарат народили дівчинку, яка відразу мала призначення – врятувати свого братчика. Про це розповіла кореспондентка BBS news Гіта Пандей..

В 10 місяців у Абхіджіта проявилася дуже важка форма таласемії. Це хвороба крові, при якій надзвичайно низький гемоглобін. Для того, щоб хворі на таласемію могли жити, їм кожні 20-22 дні необхідне переливання крові.

Абхіджіт
Абхіджіт

Батьки були в розпачі. Але згодом дізналися, що виправити ситуацію можна, пересаживши кістковий мозок здорової людини. Однак, при обстеженні з’ясувалося, що ніхто з родичів донором бути не може. Подружжя Соланкі прийняло рішення народити дитину-рятівника для сина.

Для корекції плоду був залучений найкращий спеціаліст у Індії з питань фертильності. Технологія, яку застосовували для народження сестрички Кав’ї називається передімплантаційною генетичною діагностикою – вона дозволяє видалити з ембріона ген, що викликає захворювання.

Півроку доктор «чаклував» над ембріоном і нарешті його пересадили в утробу матері.

Після народження дівчинки, щойно на 18 місяць можливо було здійснити пересадку кісткового мозку Абхіджіту.

«Усе пройшло успішно. З моменту трансплантації уже пройшло 7 місяців і син не потребує переливання крові», –  ділиться радістю п. Соланкі.

п. Соланкі з донечкою
п. Соланкі з донечкою

Лікарі підтвердили видужання Абхіджіта і швидку реабілітацію у Кав’ї.

Але тут почалося інше випробування. Родину почали поносити за те, що вони начебто народили дочку не тому, що хотіли її, не з любові, а як ідеальний генетичний матеріал для хворої дитини.

Для конкретно цієї родини питання так не стоїть. Батьки стверджують, що народження дочки зробило їх життя щасливим і вони її люблять не менше, ніж сина. Але при недосконалому законодавстві можна скористатися  можливістю зловживання у сфері біотехнологій.

Професор Еванс найголовніше етичне питання вбачає у тому, де зупинитися. “Одна справа – створити дитину для донорства кісткового мозку, але чи зупиняться на цьому? Чи не перейдуть до модифікації генів у вже народжених людей?”

До операції тривалість життя Абхіджіта була б не більше 30 років. Тепер же він матиме повноцінне здорове і довге життя.

Схожі статті

48 пляжів у Іспанії отримали “чорний прапор”: українцям заборонено на них купатися

Живете в Іспанії чи хочете приїхати на відпочинок та покупатися? А не можна. Місцева влада пояснила українцям, чому не дозволено ходити на пляжі. Причина виявилася серйозною.

Чи дороге життя в Європі? Українка, яка живе у Варшаві, порівняла ціни на 10+ продуктів

Чимало людей упевнені, що жити в Європі дорого. Українка, яка уже давно проживає у Варшаві, вирішила порівняти ціни на продукти, щоб все вияснити. Результати вас точно здивують.

Забудьте про 563 євро на людину: українцям у Німеччині тепер будуть платити меншу допомогу

Переважна більшість українців, мешкаючи у рідній країні, й не мріяла про таку зарплатню чи пенсію, яку виділили нашим біженцям у Німеччині. Тепер про ці шалені виплати доведеться забути.

Українцям у Відні пояснили, які потрібно мати документи у разі екстреної ситуації

Якщо ви переїхали з України до Європи, то знаєте, що іноді там доводиться розв'язувати різні питання. А бюрократію європейці люблять. То навіщо з нею возитися? Краще підготуйтеся заздалегідь.

Тепер українцям доведеться платити: з 1 липня в Іспанії змінять правила пересування на потягах

З 1 липня в Іспанії все зміниться для пасажирів потягів. Те, що раніше було безплатним, доведеться оплачувати. Це торкнеться всіх жителів країни та туристів. Важливо знати, щоб не отримати штраф.

Чекати потрібно 302 дні: українцям у Варшаві тепер буде важче влаштуватися на роботу

Влаштуватися на роботу в Польщі стало значно складніше. Очікування тепер розтягується майже на рік. Люди не знають, що робити стільки часу. Що саме змінилося — пояснили польські служби.