Шерпи – витривалі жителі Непалу

Одним з найвідоміших шерпів був Наргія Тенсінг. Він разом з Едмундом Гіларі у 1953 році піднявся на вершину Евересту.

У більшості людей шерпи асоціюються зі сходженням на Еверест. Вони несуть речі мандрівників, показують дорогу і понад 100 років вони немінні помічники у сходженні на легендарний 8-тисячник.

Перші підкорювачі Евересту. Едмунд Гілларі і Норгія Тенцінг
Перші підкорювачі Евересту. Едмунд Гілларі і Норгія Тенцінг

Шерпи неймовірно сильні і витривалі. Оскільки в регіонах їх проживання роботи мало або вона відсутня, заробляють ці люди тим, що працюють у таборах на шляху до Евересту.

Ці люди здатні нести досить важкі речі незалежно від того чоловік це чи жінка. При цьому вони з легкістю долають великі відстані.

Якщо для європейця підйом на Еверест може займати кілька тижнів, то шерпи можуть дійти на вершину і спуститися за кілька днів. Вони швидко адаптуються до перепадів висоти і зміни тиску.

Проте маючи великий багаж знань про гори, шерпи нерідко гинуть, прокладаючи маршрути для європейців. У поселеннях ледь чи не в кожній сім’ї є родичі, які загинули на схилах Евересту. При цьому туристи не бачать цих трагедій. Єдиною людиною, яка бачила трагедію родини шерпи, була американська альпіністка Меліса Арно.

Сучасним рекордсменом серед шерпів з кількості сходжень на Еверест вважається 49-річний Камі Ріта. Він живе в Непалі і на його рахунку 24 сходження на 8-тисячник. Навіть ставши героєм, чоловік каже, що не планує полишати роботу гідом.

Нагадаємо, що під час поїздки до непалу з нащадками відомого шерпи зустрівся Дмитро Комаров. Ведучий отримав у подарунок окуляри відомого шерпи, в яких виклав фото у своєму інстаграмі і поділився історією підкорення Евересту.

 

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини