У гори є кілька назв, але найвідоміше – Еверест.
Висота гори – 8 848 м, через що її називають легендарним 8-тисячником або вершиною світу.
Першими підкорювачами Евересту, що ступили на його вершину стали шерпа Наргія Тенцінг і новозеландець Едмунд Гілларі. Після них почалася епоха підкорення легендарного 8-тисячника.
Про Еверест часто говорять, що ця гора не пробачає помилок і неповаги. А ще про Джомолунгму говорять, що це гора смерті. На певній висоті починається, так звана, зона снігів. Вона найнебезпечніша на шляху до вершини. Під покровом снігу може бути лід або взагалі розколина. Також на Евересті часто змінюється погода і сходять лавини. Але це не спиняє альпіністів на шляху до їхньої мети-мрії.
Окрім погоди, гора несе в собі небезпеку гірської хвороби. В такому стані у людини часто і різко змінюється настрій, підвищується температура, збивається дихання і притуплюються відчуття.
В такому стані людина не розраховує сили і може загинути. Тому при перших ознаках гірської хвороби треба спуститися нижче і не планувати сходження. Інакше все закінчиться смертю.
У гори Евересту з групою альпіністів йдуть шерпи, незмінні провідники до вершини і особливий народ Непалу. Вони розробляють маршрут, ставлять і розбирають базові табори.
Багато шерпів піднімалися на Еверест близько 20 разів.
Сходження на Еверест
Жоден підйом на Джомолунгму не відбувається без спеціального спорядження, одягу і кисневих балонів.
Кисневі балони необхідні через розріджений кисень на висоті. Таким повітрям не те що важко, неможливо дихати. Єдині, хто піднімається на гору без спеціального спорядження і кисневих балонів – шерпи. Але їхній організм пристосований до таких умов життя на висоті.
Еверест у фільмах
Про Еверест і його підкорення знімали багато документальних і художніх фільмів. Один з найвідоміших так і називається «Еверест». У фільмі показано як відбувається сходження і наслідки, до яких призводить самовпевненість і самодіяльність. Крім того, фільм заснований на реальних подіях і розповідає про реальну групу альпіністів. Від цього стає ще страшніше.
На вершині світу побував і відомий український мандрівник, автор і ведучий проекту «Світ навиворіт» Дмитро Комаров.