Українська гривня стане міцніше: Що буде з цінами на продукти навесні 2023 – не подешевшають

Останній час курс долара становив 40 гривень, але зараз він становить 38 гривень. З євро ситуація 42-40. Тобто проміжок однаковий, і зниження долара та євро свідчить про те, що українська гривня міцнішає. Але якщо раніше це свідчило про зниження цін на більшу кількість продуктів. Але цього року сподіватися на зниження цін. Про це розповів Сергій Фурса в ефірі ранкового шоу “Сніданок з 1+1”.

Новий курс валют

“Можна сказати, що дешевшати нічого не буде. Інфляція цього року буде менша, ніж минулого, але все одно вона буде досить велика” – розповів Сергій.

Наприклад, останні 3 місяці ми помітили значний ріст цін на яйця, молочні продукти, овочі, крупи, чай, каву, рибу, м’ясо. Тобто, на всі основні харчові продукти ціни виросли в рази. Але це стосувалося зростання долара, а тепер він знизився, та яйця й інші продукти дешевшати не будуть.

Нові ціни на продукти

Щоправда, ціна на молочні продукти, курятину та яйця може лише встановитися остаточно та деякий час не коливатися. Але меншати ціна  точно не буде. З овочами та фруктами, які вважаються сезонними ситуація буде трохи гіршою, оскільки навесні огірки, молода капуста, картопля, помідори, зелень – це все є дорогим з року в рік. Тому ціни на овочі будуть високими. А от в другій половині весни ажіотаж спаде і ціни можливо стануть трохи нижчими.

Зміна цін на продукти

Тобто, якщо раніше коливання цін залежало від курсу валют, тепер вони жодним чином не означають те, що ціна може зменшитися. Тож, за словами експерта спочатку має закінчитися війна, а вже потім можна буде думати про стабілізацію цін на продукти та інші необхідні речі для нормального, повноцінного життя.

Схожі новини