Злі люди мають високий ризик не пережити інфаркт: дослідження вчених

Вчені дійшли до висновку, що люди, які вороже налаштовані щодо оточуючих, мають високий ризик серцево-судинних захворювань.

На наше здоров’я прямо впливає характер. Так, люди, що вороже налаштовані щодо оточуючих, мають високий ризик не пережити другий інфаркт.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного групою науковців з університетів штатів Теннессі і Кентуккі в США, опубліковані в журналі European Journal of Cardiovascular Nursing.

Попередні дослідження довели, що у людей, в характері яких яскраво проявляються схильність до цинізму і сарказму, злопам’ятність, дратівливість, нетерпимість підвищений ризик серцево-судинних захворювань загалом, і інфаркту зокрема. Автори нового дослідження вирішили з’ясувати, як такі особистісні якості пацієнта впливають на результат другого серцевого нападу.

Для цього вчені проаналізували дані про 2321 пацієнта, що пережив перший інфаркт. Спостереження за цими особами велися протягом двох років після інфаркту. Середній вік учасників експерименту становив 67 років, більшість з них були одруженими білими чоловіками. Більше половини учасників (57%) набрали по «шкалі ворожості» досить високу кількість балів, щоб сказати, що вони схильні ставитися до оточуючих дуже вороже.

Гнів

Дослідження продемонструвало, що поганий характер є таким самим фактором високого ризику смерті від другого інфаркту, як вік, стать, рівень освіти, сімейний стан, гіпертонія, діабет і куріння. Які біологічні причини, що лежать в основі зв’язку між ворожістю і низькими шансами пережити другий серцевий напад, поки що не відомо.

Однак, дослідники вважають, що пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями потрібно не тільки намагатися вести більш здоровий спосіб життя (правильно харчуватися, кинути палити, підвищити фізичну активність), але і активно працювати над своїм ставленням до оточуючих людей.

Схожі статті

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?