Що робити з надмірною роздратованістю: поради психолога

З роздратованістю зустрічався кожен. Але досить часто така поведінка може сигналізувати про серйозні захворювання. Розповідаємо, що означає дратівливість та як з нею боротись.

Що таке роздратованість 

Досить часто такий стан ми скидаємо на поганий настрій. Дратівливість може монотонно супроводжувати людину протягом певного часу. У цей час ми говоримо, що нам просто “все дратує”. У такому стані люди не чекають нічого хорошого і все що стається, сприймається через призму злості та роздратування.  

З цим станом люди зустрічаються досить часто, але він не несе шкоди, тільки якщо не починає заважати повсякденному життю.  

Які причини роздратованості 

Цей стан можна поділити на дві групи: психологічні і фізіологічні. До першої групи можна віднести серйозні психологічні стани, які вже потребують уваги лікарів, і тимчасовий стрес, який може пройти сам по собі. До другої групи відносяться недолік сну і діабет, незбалансоване харчування і зубний біль. Це можуть бути абсолютно різні стани, включаючи гормональні порушення.  

У такому випадку варто самостійно поспостерігати за своїм станом, щоб йти до лікаря з потрібною інформацією.  

Роздратованість

Як боротись з роздратованістю самостійно 

У першу чергу спеціаліст попросить вас розповісти який спосіб життя ви ведете, як харчуєтесь та які препарати приймаєте, адже дратівливість може бути побічним ефектом від прийому ліків. Тому перед візитом спробуйте самі дати відповідь на ці питання, можливо саме у них криється причина. До того ж, поганий сон також може бути причиною роздратованості. У такому випадку потрібно виправити цей момент вашого життя.  

Досить часто лікарі радять вести щоденник емоцій і харчування, тренування і часу сну. Так ви зможете структурувати свій стан і виправити моменти, які не входять до норми. До того ж, ці замітки можна показати спеціалісту, щоб він міг дати оцінку.  

Якщо ви перебуваєте у стані надмірної дратівливості, намагайтесь притриматись такої інструкції:  

  • Дихайте з акцентом на довгий видих. Це допомагає швидко розслабитися. 
  • Відволікайтесь на щось. Намагайтесь сфокусувати свої думки на іншому.  
  • Скиньте свої емоції. Відійдіть в сторону, де вас ніхто не побачить і почує та прокричіть свої емоції, порвіть папір, тощо.  

Схожі статті

Тренуюся зранку, а худну протягом всього дня: 5 ефективних вправ для швидкого схуднення

Не потрібно ніяких абонементів в спортзал і складних тренувань. Є кілька легких вправ, якими можна "увімкнути" процес схуднення з самого ранку. Підійдуть навіть тим, хто не любить спорт.

У 10 разів корисніша за гречку: дієтологи назвали кашу, яку варто їсти щоденно

Про цю кашу чули майже всі, але купують її одиниці. Хоча її користь для здоров'я величезна. Вона містить поживні речовини, яких не вистачає у весняному раціоні.

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.