Прийнято вважати, що лідером за вмістом вітаміну С є лимон. Багато хто починає його фанатично їсти і додавати в чай при появі симптомів застуди.
Однак є продукти, які перевершують його по насиченості аскорбіновою кислотою, стверджують дієтологи.
Так, за словами експертів, в 100 грамах лимона або лимонного соку міститься близько 40 міліграмів аскорбінової кислоти. Добова доза вітаміну С для дорослих при цьому становить 100 міліграмів.
Щоб отримати добову дозу вітаміну, потрібно з’їсти 225 грамів лимона. Це рівнозначно 50-60 грамам чорної смородини або болгарського перцю і 200 грамам апельсина. Ці продукти є прекрасними джерелами вітаміну С.
Багато вітаміну С в зелених волоських горіхах, квашеній білокачанній капусті, помідорах. Зверніть також увагу на шипшину, обліпиху, петрушку, калину, ківі, часник та різні цитрусові. Є трохи цієї корисної речовини в картоплі.
Вітамін СВарто також пам’ятати, що при додаванні лимона в гарячий чай вітамін С відразу руйнується. Відмовлятися від лимона, однак, не слід. Поєднання вітамінів, антиоксидантів, органічних кислот і ефірних масел робить цей фрукт профілактичним засобом від простудних захворювань. Регулярне вживання лимона дозволить підвищити опорну функцію організму, поліпшити циркуляцію крові, а також подолати сонливість і втому. Однак прямої антивірусної або антибактеріальної дії фрукт не має. Лимон – це зовсім не ліки, варто пам’ятати.
Чим корисний вітамін С
Цей вітамін просто необхідний організму людини для його нормального функціонування. В першу чергу аскорбінова кислота важлива для росту і відновлення клітин тканин, кровоносних судин, ясен, кісток і зубів. Вона сприяє нормальному засвоєнню організмом заліза, пришвидшує одужання. Як широко відомо, цей вітамін відіграє важливу роль у захисті від інфекцій. Він стимулює запуск імунних процесів.
Вітамін С забезпечує поставку вітаміну D до клітин, і таким чином попереджає розвиток рахіту.
Одна з доведених корисних властивостей аскорбінової кислоти – вона справді продовжує молодість. Цей елемент може запустити синтез колагену в організмі, що робить шкіру людини еластичною і зміцнює суглоби. Мало того, вітамін С діє як антиоксидант, запобігає ушкодженню клітин і захищає організм від психоемоційних навантажень.