Переддень Різдва вважається особливим. Цього дня прийнято не лише просити вибачення у тих, кого скривдив, а й самому пробачати. Для цього існує кілька обрядів. Зокрема, господиня будинку зв’язувала монети у стрічку, а потім сідала на них і бажала, аби всі вороги весь наступний рік лишалися такими ж німими, як і монети.
Проте це був не єдиний обряд. пов’язаний з прощенням та налаштуванням на свято. Цього вечора зазвичай збиралася разом вся родина і читалася спеціальна молитва.
У ній віряни зверталися до бога з проханням добробуту та здоров’я для всієї родини.
Віруючі люди також зверталися у ній до Бога з проханням допомогти їм зберегти у душі та пронести крізь життя пам’ять про таїнство народження Ісуса Христа. Просили в нього сил зберегти все те хороше і добре, що Ісус Христос дав людству, через усе життя і передати нащадкам так само. як він передавав свої знання і мудрість своїм учням.
При чому віряни не лише просили у Ісуса. а й пригадували його життя і того, через кого він помер. Для віруючих східного обряду 6 січня не просто день перед різдвом, а день найсуворішого посту. коли всі готувалися до отримання благої звістки про народження Ісуса Христа.
У молитвах люди порівнювали його з Богом, світлом і всюдисущим отцем. який завжди слідкує за кожним з нас і закликалши пам’ятати про це.
Згадували віряни і про те, що Ісус Христос зійшов з небес саме задля спасіння людства, нагадуючи собі. що потрібно дотримуватися тиз правил і законів, які його учні виклали у Біблії, передаючи кожному його вчення.
У Святвечір читали також спеціальні молитви, у яких відображалися всі знання і вірування людей. Ось частина однієї з них:
“Вірую в єдиного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого Єдинородного, від Отця родженого перед всіма віками. Бога від Бога, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком”.
Проте за вшануванням таїнства народження Ісуса Христа, віряни не забували пригадати і того, через кого він загинув і воскрес на третій день смерті.
Насправді таких молитов багато. І всі вони закликали згадувати і вшановувати день народження Спасителя.
Таким чином віряни показували свою вірність та послух спасителю, вірячи, що він реальна людина і за непослух їх чекає розплата.