Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Кожен, хто приходить у храм, має розуміти, що слід поважати певні традиції та звичаї, що існують протягом довгих і довгих років. Але навіть випадкове недотримання чогось у церкві (під час перебування там), може сприйматися як неповага до святого місця та присутніх вірян. Тому, якщо ви вже зібралися йти до православної церкви, краще ще раз прочитати інформацію щодо того, як саме слід себе там поводити. І навіть, якщо ви не згодні з цим, одні ви, і ваша думка, не змінить всю ту церковну систему, що вибудовувалася роками.

По-перше, важливо пам’ятати, що у церкві завжди потрібно поводитися тихо і спокійно. Це місце для молитви та споглядання. Гучні розмови, сміх або інші шумні дії порушують тишу і спокій, що є важливими елементами православного богослужіння. Також не слід спілкуватися по мобільному телефону — дзвінки, повідомлення або просто голосні розмови у храмі є неприпустимими.

Віряни пояснили, чого ніколи не можна говорити й робити в церкві
Віряни пояснили, чого ніколи не можна говорити й робити в церкві

Не можна приходити до церкви у занадто відкритому одязі, адже святе місце, є святе місце. Бажано одягати скромний одяг, що покриває плечі та коліна, оскільки церква — це не лише фізичний простір, а й духовний. Розкішний, або надмірно яскравий одяг може відволікати увагу вірян від молитовного процесу. А ще, суто вас, можуть сприйняти негативно. Більше того, почати обговорювати, або робити зауваження щодо вашого зовнішнього вигляду.

Говорячи про поведінку під час служби, важливо пам’ятати, що не можна порушувати певні встановлені порядки. Наприклад, під час Причастя не можна відходити від святих таїнств або пропускати певні етапи служби. Присутність на службі — це не просто перебування в храмі, а активна участь у духовному процесі. Не слід залишати храм під час літургії, оскільки це може сприйматися як неповага до святого дійства.

Також неприпустимо використовувати негарні вислови або жарти, навіть якщо вони здаються смішними чи розважливими. У храмі панує атмосфера святості та пошани, тому будь-які не досить “красиві” слова можуть порушити цей баланс. Важливо не забувати, що православна церква є місцем, де кожен має залишити поза її стінами всі буденні турботи і непотрібні емоції.

Схожі статті

Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.