Що робити з торішньою освяченою водою: в церкві розповіли, як вчинити зі священною рідиною

Вода, яку освячують на Водохреще і потім приносять додому, іноді не використовується господарями протягом року. Представники церкви розповіли, що із нею робити і чи можна виливати?

В православному християнстві вважають, що освячена на Водохреще вода набуває цілющих властивостей. Її можна пити протягом року і вмивати нею обличчя.

В багатьох господарів освячена вода залишається і через рік після свята Водохреща. Чи варто її вживати далі або краще — вилити? Ось що кажуть з цього приводу служителі церкви.

Якщо свячена вода не закінчилася до наступного Водохреща і змогла зберегти свій колір, смак та якість — її можна випити або ж використати для того, щоб вмити обличчя. Також тогорічну свячену воду радять додавати до ванн під час купання.

Водночас священнослужителі наголошують на тому, що занадто довго зберігати освячену воду не можна. Інакше це може бути порівняно із забуттям святині.

Виливати хрещенську воду в каналізацію категорично заборонено. Якщо вона у вас стоїть довго — можна знайти їй більш корисне пристосування. Наприклад — полити нею кімнатні квіти в горщику. Як варіант — можна вилити її в недоторкану місцину, де не ступала ані нога людини, ані лапа тварини. Це може бути шмат землі навколо дерева або річка.

Деякі господарі поливають освяченою водою грядки або розсаду на городі. Головне, щоб місце було чистим та доглянутим.

Чи можна зберігати довго освячену воду: священносужителі дали відповідь
Чи можна зберігати довго освячену воду: священносужителі дали відповідь

Давно помічено, що свята вода зберігатиметься роками і при цьому не втрачатиме свою якість, колір та смак. Віруючі люди повʼязують це із цілющими властивостями хрещенського еліксиру.

Цікавий факт, що церква не підтримує теорію про те, що в освяченій воді відбуваються якісь зміни на молекулярному рівні. Її вважають цілющою лише тому, що над нею молились у день Водохреща тисячі людей і закликали до водиці Божу благодать.

Схожі статті

3 речі, які категорично не можна робити в церкві, бо не буде здоров’я та грошей: ось чому

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви не лише збережете гармонію в душі, але й уникнете можливих негативних впливів, які можуть торкнутися вашого здоров'я, добробуту чи спокою в родині.

Страсний тиждень 2025: чи можна саджати рослини в цей період і що кажуть прикмети

Великдень – одне із найважливіших свят року. В 2025 році його відзначатимуть вже за тиждень – 20 квітня. Тиждень перед цією визначною подією називають Страсним. Чи можна саджати в цей період рослини?

Чого не можна говорити та робити в церкві: ТОП-5 речей, про які повинен знати й пам’ятати кожен

Ці прості правила дозволяють створити атмосферу спокою, де кожен може зосередитись на духовних практиках і наблизитись до Бога. Адже, храм є місцем духовного відновлення для всіх.

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.