Нині чимало колагену продається в аптеках, як у капсулах, так і такого, що можна просто брати і пити, ніби звичайну їжу. Мало хто знає, що справжній натуральний колаген взагалі можна самим приготувати вдома. Це бульйон, який має всі необхідні амінокислоти, насамперед, глютамін, що потрібен при відновленні слизової шлунку та кишківника. А також, глюкозамін, хондроітин сульфат, гіалуронову кислоту, яку нині додають практично у всі косметичні засоби проти старіння шкіри. Всі ці речовини та кислоти потрібні для того, щоб організм людини міг синтезувати власний колаген.
Найголовніше те, що в такому бульйоні наявні три основні амінокислоти: гліцин, пролін, глютамін. Саме таких амінокислот дуже багато в колагені. Для того, аби приготувати таку страву, господиням знадобиться два кілограма кісток, 4-5 літрів води, три великі моркви, три стебла селери, 4 зубчика часнику, дві цибулі, одна чайна ложка солі, чайна ложка перцю горошком, 4 лаврових листка, одна столова ложка оцту 9% столового або нефільтрованого яблучного. Оцет потрібен для того, щоб максимально витягнути всі необхідні мінерали та поживні речовини з кісток.
Отже, саме так! Здобути колаген у домашніх умовах можна завдяки приготуванню кісткового бульйону. Готувати потрібно його максимально на малому вогні, виключно на кістках, суглобах і сухожиллях, а ще досить тривалий час. В результаті того, що він готуватиметься довго, з’єднувальна тканина, сухожилля та кістковий мозок перетворяться в рідину (віддаючи всі корисні амінокислоти). Коли бульйон охолоне, то він застигне. Принцип схожий на той, як готувати холодець.
Цей бульйон можна зварити один раз і багато. Для цього потрібна велика каструля й наступні пропорції: кістки повинні займати 1/3 частину каструлі, в той час, як вода 2/3 цієї ж каструлі. Якщо кісток буде забагато, наприклад, півкаструлі, то бульйон вийде мутним. А він повинен бути прозорим. Кістки для бульйону можуть бути будь-якими. Їх потрібно вимити, покласти в каструлю, додати овочі, все це залити водою й довести до кипіння. Після додати одну ложку оцету, поставити на повільний вогонь, й варити протягом 12 годин.
Бульйон повинен не кипіти, а постійно перебувати на самому найменшому вогні. Він має “томитися”, тоді все вийде, як треба! Під час варки закривати каструлю кришкою повністю не потрібно, слід залишити маленьку шпаринку. За потреби можна додавати воду. У скороварці такий бульйон вариться протягом 3-4 годин. Коли бульйон охолоне, з нього потрібно дістати всі овочі, а потім процедіти його.