Якщо вночі вам не вдалося виспатися та на ранок ви почуваєтеся розбитими і виснаженими — наступні 5 порад допоможуть швидко прийти в норму. Спеціально для вас “Сенсація” зібрала кілька дієвих порад, як збадьоритися та підтримати свій організм протягом всього наступного дня після безсонної ночі.
Порада № 1: Ситний сніданок.
На безсонну ніч наш організм частіше за все реагує посиленням тривожності. Тому хочеться заїсти її жирними або солодкими смаколиками. Однак це навпаки спровокує ще більшу сонливість. Саме тому на сніданок після безсонної ночі краще зʼїсти яєчню, сирну запіканку чи гречану кашу із відбивною. На перекус можна вживати горіхи чи свіжі фрукти.
Водночас від оладків, круасанів, шоколаду чи печива на сніданок слід відмовитися.
Порада № 2: Денний сон.
Відновити сили після ночі без сну допоможе денний відпочинок. Відпочиньте протягом 20-30 хвилин. Звісно, якщо мається можливість. Довше відпочивати не можна, бо організм перейде у фазу глибокого сну і після пробудження ви будете почуватись ще більше виснаженими. Засинати краще у першій половині дня, а ось після 14 години цього краще не робити. Бо це порушить сон вночі.
Порада № 3: Міцна кава.
Міцна кава дасть вам гарну порцію швидкої енергії. 1-2 чашки американо або капучино підвищать рівень вашої енергії. Але від третьої, четвертої, пʼятої чашок краще відмовтесь. На користь вашому виснаженому організму вони точно не підуть.
Занадто високі дози кофеїну викличуть тривогу та нервовий розлад.
Порада № 4: Прогулянка на свіжому повітрі.
Прогулянка на вулиці після безсонної ночі добре збадьорить ваш організм. Активний рух на вулиці активує роботу мозку. Водночас сонячне світло відправлятиме на сітківку ока сигнали, що зараз надворі — ясний день і тому саме час для активної праці та нових звершень.
Важкі та інтенсивні тренування відкладіть на інший день. Адже вони виснажуватимуть вас ще більше. По-друге, концентрація уваги буде гіршою, тому зростуть ризики отримання травм.
Від керування автомобілем та будь-яким іншим транспортним засобом краще взагалі відмовитись цього дня. Якщо ж це неможливо зробити — варто бути більш уважними та обережними. Дотримуйтесь безпечної дистанції та оптимального режиму швидкості.
Порада № 5: Будьте поблажливі до самих себе.
Через брак сну продуктивність будь-якої людини помітно знижується. Втрачається уважність та пильність, тому під час виконання робочих зобовʼязань протягом робочого дня людина стає менш раціональною.
Виконати свої обовʼязки на 100% якісно буде неможливо. Тому не можна після безсонної ночі намагатись витиснути із себе максимум. Складні завдання краще відкласти на наступний день, а робочі години — скоротити. Керівники підприємств, які живуть в Україні — добре зрозуміють емоційний стан свого працівника.
І довго їм щось пояснювати не доведеться.
Наступного дня та далі просто потрібно намагатись висипатись більш якісно — наскільки це можливо, звісно.