Холодець в такому посуді не варять: і це не примха, а правило здорового харчування

Незабаром Новий рік і традиційно господині варитимуть свій фірмовий холодець. Однак, багато хто не знає, що не весь посуд призначений для приготування цієї страви.

Холодець належить до традиційних українських страв, які часто готують на великі свята, у тому числі Новий рік та Різдво. Відомо, що для приготування холодцю дуже важливо вибрати правильні якісні продукти – м’ясо, овочі, приправи, але ще важливу роль відіграє ще посуд.

Експерти розповіли, у чому категорично не можна варити холодець.

Щоб зберегти смакові якості страви, не рекомендується варити її в алюмінієвому посуді, оскільки алюміній може реагувати з деякими компонентами, які додаються для покращення смаку бульйону.

Експерти також не рекомендують використовувати тефлоновий та інший посуд з антипригарним покриттям. При тривалому варінні бульйону покриття може пошкодитися. Висока температура вогню руйнує матеріал, що призводить до втрати його властивостей та вплине на смак холодцю.

Холодець в такому посуді не варять
Холодець в такому посуді не варять

Не використовують для варіння холодцю та мідний посуд, хоча на перший погляд вона ідеально підходить для приготування страви. Експерти з’ясували, що мідь, так само, як і алюміній, дає реакцію на деякі продукти та кислоти, що відбивається на якості готового продукту.

Ідеально для варіння холодцю називають чавунний посуд. Але тут треба стежити, щоб вона була в ідеальному стані. Найменша тріщина в чавунці чи каструлі може стати проблемою. При зіткненні з гарячим бульйоном відбувається реакція, яка дасть неприємний “металевий” присмак.

Холодець в такому посуді не варять
Холодець в такому посуді не варять

Посуд із дешевих низькоякісних матеріалів також може спричинити неприємні наслідки і навіть виділяти шкідливі речовини при тривалому контакті з гарячими продуктами та запросто зіпсує смак холодцю.

Схожі статті

8 помилок, які непомітно додають вам зайві кілограми: ось чому ви товстішаєте

Вирішили схуднути, але не виходить - все через те, що ви допускаєтесь найпоширеніших помилок, які не дають вам скинути зайву вагу - 8 "моментів", які слід знати кожному.

Купили мандарини, а вони кислі? Лайфхак, як зробити мандарини солодше цукру – працює на 100%

Справжній шарм зими - це мандарини, які особливо асоціюються лише з цією порою року та є певним символом новорічних свят - що ж робити, якщо ви придбали їх занадто кислими?

Довгожителі знають – чи можна їсти смажену курячу шкірку? Запам’ятайте раз і назавжди

Куряче мʼясо — один із найпопулярніших продуктів харчування в сучасному світі. Однак окрім переваг в курки є і свої мінуси. Розповідаємо читачам "Сенсації", чи можна їсти смажену курячу шкірку.

Не шкідливо, а корисно: чому людям за 50 потрібно вживати каву щодня – ви цього не знали

Як молодь, так і старші люди - всі вживають каву практично щодня й кілька разів на день, а чи можна? Чому людям за 50 років рекомендується це робити.

Чи справді червона риба корисніша за оселедця? Будете здивовані: дорожче – не означає краще

Деякі люди досі вважають, що лосось, сьомга та форель найкорисніші з усіх видів риб. Чи це так насправді? Відповідь експертів вас дуже здивує.

Точно не цілий “дой-пак”: дієтологи здивували, скільки майонезу можна з’їсти в день людям за 40

Новий рік прийде в домівки українців та мешканців інших країн через кілька днів. На святкових столах стоятимуть майонезні салати, тому слід дізнатись, яка кількість майонезу безпечна для організму.