Довгожителі в різних куточках світу мають свій унікальний підхід до харчування, який сприяє не тільки збереженню здоров’я, але й довголіттю. Їх раціон складається з натуральних, багатих на вітаміни та мікроелементи продуктів, що підтримують гармонію тіла та допомагають зберегти баланс в організмі.
Основою раціону довгожителів є натуральні, сезонні продукти, що містять багато клітковини, антиоксидантів і омега-3 жирних кислот. У їхньому меню часто можна знайти овочі, фрукти, бобові, злаки та морепродукти. Вони надають перевагу їжі, яка збагачує організм корисними речовинами, підтримує нормальний рівень цукру в крові і не впливає на фігуру. Їжа, яку вони їдять, не сприяє тому, аби на певних ділянках тіла відкладався жир.
Зелень і овочі — це основа здорового раціону. Довгожителі вживають багато зелених листяних овочів, таких як шпинат, капуста, броколі. Вони багаті на фолієву кислоту, вітамін К і клітковину, що підтримує нормальну роботу шлунково-кишкового тракту та знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Фрукти також займають важливе місце у їх раціоні, оскільки допомагають зміцнити імунітет.
Не менш важливими є бобові культури та злаки. Чорний рис, кіно, ячмінь, гречка — ці продукти багаті на вітаміни, мікроелементи та клітковину. У свою чергу, це сприяє нормалізації травлення, покращує обмін речовин і насичує організм енергією. Саме тому в довгожителів так багато сил, і при цьому, вони досить стрункі!
Для довгожителів важливо також вживати здорові жири. Омега-3 жирні кислоти, які містяться в жирній рибі, як-от лосось, сардини або скумбрія, допомагають підтримувати нормальний рівень холестерину і сприяють збереженню молодості. Люди, які живуть довго, їдять невеликими порціями, п’ють багато води, надають перевагу зеленому чаю (багатий на антиоксиданти і має протизапальну дію).
Крім цього, довгожителі дотримуються помірності. Вони не передають і часто практикують інтервальне голодування — періоди, коли організм відпочиває від їжі, даючи йому час на відновлення та очищення. Це допомагає нормалізувати обмін речовин і підтримує їх тіло в формі. Їжа, яку їдять довгожителі, тушкована, варена на пару, а ось смажених страв вони намагаються уникати.