Що робити, якщо розсада стала блідою: 3 поради, які повернуть сходам здоровий яскравий вигляд

Якщо розсада на грядках стала блідою – це недобрий симптом. На нього варто відреагувати вчасно, щоб зберегти рослину і дочекатись врожаю. Розповідаємо, які існують способи поліпшити ситуацію.

Зайва блідість розсади – тривожна ознака, яка свідчить лише про одне – щось під час її вирощування пішло не так. Реагувати на подібні зміни варто швидко – щоб не втратити ані рослину, ані майбутній врожай. Розповідаємо, що ж саме потрібно зробити, щоб ваша праця не була марною.

Розсада стає блідою з тих самих причин, що і під час надмірного витягування. Відбувається це через тісні умови для росту і нестачу сонячного світла. Якщо пікіровка рослини та додаткове освітлення за допомогою ламп очікуваного результату не дають – імовірніше за все причиною згубного впливу на розсаду слугує щось інше.

Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори
Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори

Часто розсада стає блідою через пошкодження кореневої системи. Негативний вплив на рослину можуть спричинити також нестача вологи, дефіцит азоту або ж підвищена кислотність ґрунту. Іноді всі ці обставини можуть діяти в сукупності.

В залежності від причин блідої розсади обирають і спосіб вирішення проблеми. Наприклад, якщо рослині не вистачає азоту – її варто терміново підживити добривами, які містять в своєму складі достатню кількість саме цієї речовини. Найкращий варіант – це мінеральні добрива, адже від них корисний ефект настає повільніше.

Порада № 2 при виявленні блідої розсади – перевірити кислотність ґрунту. Якщо земля занадто закислена, то в неї обов’язково потрібно внести попіл або доломітове борошно. Ці компоненти відновлять нейтральний статус ґрунту. Та найкращий варіант – перемістити рослини разом із корінням в інший горщик. Його варто наповнити землею із нейтральним рН.

Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт
Розсада може стати блідою через занадто кислий ґрунт

Порада № 3 для господарів, в яких розсада стала блідою – використати стимулятор коренеутворення. Може бути так, що розсада побліднішала після пікіровки. Причиною цього стає пошкодження кореневої системи. Стимулятор в окремих випадках може врятувати ситуацію, але не завжди.

Якщо досягнути належного ефекту не вдасться і рослини залишаються блідими – потрібно їх відсортувати та викинути. Частково можна наново пересіяти культуру.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.