Була кволою – стала товстою. Як підживити розсаду навесні, щоб город став гордістю

Історія з розсадою завжди може вийти з-під контролю. Здається, все зробили правильно, а вона все одно квола і витягується. Що в такому випадку можна зробити?

Порятунок кволої розсади — справа дійсно не з простих. Результат не завжди хороший, і часом усі витрачені сили абсолютно марні.

Поганою вона буває за різних причин. Ви могли купити насіння поганої якості. Можливо, паростками не вистачило сонячного проміння, або навпаки, воно було занадто яскравим та пекучим. Може вплинути якість води, землі, недостатня кількість мінералів в ґрунті, збудники захворювань, які живуть в повітрі і в навколишньому середовищі.

Як врятувати кволу розсаду? Адже вона вже витягнулася і виглядає не найкращим чином.

Експерт розповів, чим ефективно підживити розсаду навесні

Агрономи розповіли, як повернути розсаді яскраві кольори
Чим ефективно підживити розсаду навесні

Якщо у неї довгі тонкі стебла, її, перш за все, необхідно досвітити. Знайдіть більш підходяще вікно або придбайте спеціальну лампу, яка допоможе вам виправити цей момент.

Окрім того, бліде та дрібне листя може говорити про недостачу азоту. Для цього використовуємо або спеціалізовані добрива, наприклад, сечовину, або можна використати найстій кропиви.

Це прекрасний варіант для тих, хто не хоче зайвий раз витрачатися на розсаду, адже коли ми вирощуємо овочі, ми в тому числі розраховуємо, що витратимо набагато менше, ніж на придбання овочей на базарі чи в супермаркеті.

Збираємо пучок кропиви, ставимо на дно банки, і заливаємо її окропом. Закриваємо кришкою, залишаємо на 7 днів. Після цього проціджуємо розчин, розводимо його ще з літром води і сміливо поливаємо розсаду.

Звичайно, більш логічно буде підготувати такий розчин заздалегідь, і використовувати, тільки-но розсада буде подавати знаки, що їй необхідна допомога.

Також не забувайте, що її треба загартовувати. Особливо важливо це робити безпосередньо перед висадкою у відкритий ґрунт. За 10 днів можна почати відкривати парничок та провітрювати, а згодом навіть виносити її на вулицю.

Схожі статті

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.

Як отримати цьогорічний врожай томатів ще до того, як вони з’являться в магазинах: 5 “заповідей”

Отримати ранній врожай томатів – мрія багатьох городників. Однак не кожен з них знає, що для цього потрібно зробити. Розповідаємо про заповіді вирощування раннього врожаю домашніх помідорів.

Ці 4 сорти квітів точно принесуть вам щастя в дім: просто висадіть їх у своєму саду

Квіти не тільки прикрашають сад, а й створюють атмосферу гармонії, затишку та радості. З давніх-давен люди вірили, що певні рослини можуть приносити щастя і захищати оселю від негативу.

Обробіть цим картоплю за 2 години перед посадкою: не буде більше ні шкідників, ні бур’янів

Під час висаджування картоплі можна провести фокус, який дасть вашому городу хороші перспективи в майбутньому, а саме – відсутність шкідників та бурʼянів.