Чорна смородина розміром з кулак: секретна підживка – 1 ложка на 10 літрів води

Отримання великих і солодких ягід смородини напряму залежить від підживлень, які проводились протягом її вирощування - чим підгодувати цю рослину, щоб вродила на славу?

Навесні майже всі рослини потребують підживлення, щоб продовжувати гарно рости та розвиватись, тому щоб отримати хороший врожай, необхідно, щоб у ґрунті було достатньо добрив. Не обходить стороною це смородину, яку при температурі +10 можна починати підживлювати, адже саме за таких умов коренева система здатна поглинати добрива.

Першим кроком потрібно розпушити землю навколо кущів. Перша підгодівля проводиться з використанням азотовмісних добрив, адже саме азот сприяє активному росту. Окрім внесення добрив, смородина також потребує регулярної обробки від шкідників, так як паразити здатні завдати серйозної шкоди рослинам, і тим самим зменшити врожайність.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

Підживлення проводиться за допомогою мінеральних і органічних добрив. Перша підгодівля відбувається в кінці березня або на початку квітня, використовуються мінеральні добрива з вмістом азоту, наприклад, нітроамофоска. Для кожного куща достатньо 10 грамів сухого цього інгредієнту, який потрібно розсипати навколо рослини. Підгодувати смородину варто сечовиною або аміачною селітрою – столова ложка на літр води.

Друге підживлення проводиться в кінці квітня або на початку травня. Тут потрібно використовувати фосфорно-калійні мінеральні добрива. Необхідно сульфат калію розчинити у воді – 10 г на 1 л і полити ним кущі.

Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні
Садівники розповіли, чим підживити смородину навесні

І третя підгодівля передбачає органічні добрива – попіл, гній, перегній, послід. Її проводять в кінці весни або на початку літа. Органічні добрива потребують попереднього настоювання на воді. Під час підживлення необхідно надягати захисний костюм, маску та рукавиці, щоб уникнути прямого контакту з речовинами та не завдати собі шкоди. Підживлюючи вашу смородину в три етапи, ви отримаєте величезні й солодкі ягоди.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.