4 “чарівні” компоненти до родючості та розпушування ґрунту: результат перевершить усі очікування

Для того, щоб земля на городі знову стала родючою та пухкою, необхідно провести комплекс заходів. Про найефективніше можна дізнатися далі у матеріалі.

Спочатку кожного нового сезону, перш ніж розпочинати посадки, досвідчені городники рекомендують провести низку комплексних робіт щодо покращення якості ґрунту. Насамперед необхідно відновити родючість землі та зробити її більш пухкою, щоб рослини могли добре рости та безперешкодно отримувати вологу та поживні елементи.

Існує кілька способів. Розглянемо найефективніший, який добре виявив себе за багато років – це внесення органіки.

Отже, щоб відновити родючість землі, необхідно внести до неї органічні матеріали, які не лише насичать її корисними елементами, але залучать комах, які покращать структуру та зроблять пухкою та м’якою, як пух. Зазвичай роботи проводять восени після збирання врожаю або напровесні перед тим, як висаджувати розсаду.

Астрологи пояснили, в яку фазу Місяця не можна працювати в городі
Астрологи пояснили, в яку фазу Місяця не можна працювати в городі

Що краще використовувати для відновлення родючості та розпушування землі на грядках?

Одним з кращих матеріалів називають компост, через те, що в його складі є органічні залишки, що розклалися, які багаті корисними мікроорганізмами та відмінно впораються із завданням.

Відмінно наситить ґрунт поживними речовинами перепрілий гній. Він сприяє залученню та розмноженню дощових хробаків, які своїми ходами чудово розпушують землю.

Ще один компонент, який набув широкого поширення серед городників – це мульча. Вона допомагає зберегти вологу, запобігає утворенню кірки на поверхні ґрунту та захищає посадки від бур’янів.

Четвертий органічний компонент, який допоможе землі повернути родючість та стати більш пухкою – це біогумус.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.