Тільки зараз: що зробити з полуницею та суницею, щоб отримати мега-крутий урожай у 2025 році

Починати ці заходи на грядках із полуницею та суницею вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт прогріється до 10 градусів тепла. Від цього залежить весь майбутній урожай.

Дачний сезон 2025 року вже можна вважати офіційно відкритим. Багато городників та садівників вже встигли побувати на своїх присадибних ділянках цими вихідними і навіть провести прибирання на дворі та у теплиці, а тепер можна приступати до основних робіт.

Одним з перших необхідно навести порядки на грядках з полуницею і суницею – очистити кущі, що перезимували, від мульчі і торішнього листя, а також провести оцінку їх стану. Ті рослини, які замерзли, необхідно ліквідувати, а з рештою провести низку заходів щодо відновлення.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення
Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Починати вже можна, як тільки потеплішає і ґрунт достатньо прогріється. Оптимальна температура становить +10-12 градусів. Спочатку досвідчені садівники рекомендують як слід зволожити грядку, щоб коріння кущів добре наситилося водою. Найкраще це робити в кілька етапів.

Після грядку накривають спанбондом, попередньо встановивши низькі дуги. Таким чином ви створюєте залишкам полуниці та суниці максимально комфортні умови – одночасно захищаєте від сонячних опіків, а також допомагаєте їй більш активно нарощувати молоде листя.

Що треба обов'язково зробити з полуницею та суницею навесні
Що треба обов’язково зробити з полуницею та суницею навесні

Щоб подвоїти ефект, можна перед тим як накривати кущі, замульчувати їх зрілим компостом або перегноєм. Таким чином ви убезпечите їх на випадок різкого повернення заморозків, а також трохи підживите після зимової сплячки.

Зазначимо, основні весняні підгодівлі полуниці та суниці проводять трохи пізніше, після того, як вони остаточно відновляться і з’являться міцне зелене листя.

Схожі статті

Як зекономити на добривах за допомогою вугільної золи: 2 речі, які вам необхідно знати

Будь-який городник, який хоче отримати рясні врожаї влітку, береться за внесення добрив навесні. І на це може піти чимало коштів. Як знизити витрати?

Не потрібно більше мати справу з мухами: 1 лавровий лист, і все вирішується без вашої участі

На вулиці стає тепло, а це означає, що незабаром в наші домівки захочуть завітати не бажані гості — мухи, які так і шукають, чим би їм поживитися.

Голландські іриси чудово ростуть в Україні: все про те, як їх посадити в своєму городі

Ці прості у догляді рослини стануть окрасою будь-якого квітника. Висадіть їх у своєму городі, і він даруватиме вам чарівність екзотичних квітів, які зроблять ваш сад чимось дивовижним.

Кислі яблука? Все тому що ви забули про 1 процедуру: навесні обов’язково зробіть це

Урожаї яблук виходять кислими? Вся справа в тому, що ви забуваєте про цю процедуру. Розповідаємо, як зробити фрукти солодкими та соковитими.

Абрикоси квітнуть, але прогнозують морози: 3 ефективних методи, що допоможуть вберегти врожай

Завчасна турбота про абрикоси – це інвестиція у їхній хороший ріст, смачні плоди та отримання шикарного врожаю. Ці лайфхаки допоможуть вашим абрикосам перебути весняні коливання температури!

Що слід робити, щоб розсада томатів легко перенесла пікірування: ці 4 кроки вирішують все

Ці лайфхаки допоможуть легко та успішно пересадити будь-яку розсаду. Справитися з пікіруванням овочів зможе навіть садівник-початківець. Спробуйте та переконаєтесь самі!