Якщо на вашій присадибній ділянці завелися кроти, то чекайте на неприємності. Через деякий час під газоном і в городі з’являтимуться підземні ходи, які порушуватимуть верхній шар ґрунту, оголюючи коріння садових та городніх культур, що може значно вплинути на їх зростання та дозрівання і в кінцевому результаті позначитися на врожаї. Мало того, ваш улюблений газон, в який було вкладено багато сил і засобів, перетворитися на справжнє колгоспне поле і тоді доведеться застосувати рішучі дії.

Сьогодні для боротьби з кротами використовують багато способів. Це можуть бути пастки і капкани, механічні бар’єри, отрута та їдкі рідини, але якщо не сприйміть цих жорстких методів, то можна вдатися до більш гуманних і вибрати екологічний спосіб боротьби з проблемним сусідом і почати можна з народних. Їх поділяють на дві групи – “шумелки” та “вонялки”.
Одним із найгуманніших способів відлякування кротів, якими користуються більшість дачників, є споруди, які видають неприємні звуки, що сильно дратують кротів. Це пластикові пляшки, бляшанки та інші “шумні” предмети. Їх закріплюють на металевих штирях, які встановлюють біля нори крота.
Завдання відлякувача – створити шум не лише на поверхні, а й під землею. Досвідчені городники застосовують як утримувач звичайну трубу, яку вкопують у кротовий хід. Чим гучнішим буде звук, тим краще.

Другий не менш дієвий спосіб – відлякування кротів за допомогою неприємних запахів. Це може бути ганчірка просочена якоюсь смердючою рідиною, яку закладають у ходи шкідника. Чим можна просочити ганчірку? Є кілька варіантів – це гас або хлорка, а також нашатирний спирт, скипидар та дьоготь. На цей рахунок серед городників постійно точаться великі суперечки, якщо одні наполягають на одному “вірному” варіанті, то інші голосують за іншії.
Є ще один погляд. Так, багато дачників не читають кротів ворогами, а навпаки ставляться до них як до помічників. Відомо, що кроти полюють багатьох городніх шкідників – капустянки, слимаків, равликів, гусениць і личинок різних жуків, а також аерують ґрунт.