Вживаємо заходів: 5 причин, чому вишня позбавляється своїх плодів – винні не тільки шкідники

Помірна втрата плодів у вишні – це норма, але якщо ви виявили біля стовбура дерева цілу гору недостиглих кістянок, то це явно свідчить про проблему, яку потрібно вирішувати.

З’ясувати причину, через яку вишня скидає майже всі свої плоди не просто і вимагає деякого розслідування. Перш за все необхідно порахувати, скільки років дереву, можливо воно вже занадто старе і це відбувається з природних причин або навпаки – занадто молоде і ще не може впоратися з великою кількістю плодів, що зав’язалися. Однак якщо ваша вишня у самому розквіті сил і до цього з нею було все нормально, то втрата значної кількості кістянок говорить лише про те, що з деревом щось гаразд.

Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні
Садівники розсекретили, чим потрібно підживити вишню навесні

Чому вишня скидає свої недозрілі плоди?

Нестача вологи

При нестачі вологи дерево неминуче позбавлятиметься зайвих плодів. Також вишня може скинути кістянки через застій води в ґрунті, близького залягання ґрунтових вод або дощів, що затягнулися.

Нестача харчування

Ще однією причиною називають недостатнє харчування, адже в період утворення та дозрівання плодів дереву потрібно чимало сил та великих витрат енергії. Якщо не підтримувати вишню, вона почне скидати недозрілі плоди.

Наявність хвороб

Ще одна з частих та основних причин виникнення плодового опаду – це зараження грибковими хворобами. Причому постраждати можуть не лише самі плоди, а й листя, пагони та кора. Спочатку необхідно провести “діагностику” і потім розпочинати дії.

Як врятувати вишні від моніліозу навесні
Як врятувати вишні від моніліозу навесні

Поразка шкідниками

Всі шкідники, у тому числі вишнева муха, вишневий довгоносик, слизовий обпилювач, вишнева попелиця можуть викликати падіння плодів, тому боротися з цими небезпечними для саду комахами треба обов’язково.

Підвищена кислотність ґрунту

Вишня абсолютно не терпить кислого ґрунту, а через надмірне внесення добрив ( незрілу органіку, азотну підгодівлю, сиру закислу мульчу) кислотність може різко зрости, внаслідок чого порушується обмін речовин, що призводить до серйозних мінеральних дефіцитів і масового скидання плодів.

Схожі статті

Ця підживка і троянди як з Pinterest: кращої підгодівлі за цю – не знайдете ніколи. Рецепт

Щоб троянди цвіли рясно й довго, потрібно вчасно й правильно їх підгодувати - яке підживлення люблять ці квіти та який найоптимальніший час для цієї процедури?

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.