Встигніть до 15 квітня: що зробити з малиною, щоб отримати мега-крутий урожай у 2025 році

Малина – улюблений багатьма садівниками ягідний чагарник. Він потребує особливого догляду як під час плодоношення, так і в період пробудження від зимової сплячки.

Малина – улюблений багатьма людьми чагарник, якому варто приділити особливу увагу в період весняного пробудження. Він повинен набратися сил, щоб згодом порадувати господарів ділянки по-справжньому гарним врожаєм соковитих та запашних ягід.

У чому ж полягає догляд за кущами малини навесні та що потрібно зробити до середини квітня, щоб врожай наприкінці сезону порадував? Розповідаємо подробиці у нашому наступному матеріалі.

Перше і головне, що потрібно зробити із малиною після її пробудження – це полив. Справа в тому, що в цієї культури коріння знаходиться у верхньому шарі ґрунту. Тому ягідні кущі вкрай погано переносять сильну посуху. Під час квітнення малина потребує під час квітнення, а також в період зав’язування та розвитку ягід.

Як доглядати за кущами малини в квітні: садівники розповіли
Як доглядати за кущами малини в квітні: садівники розповіли

Регулювати частоту поливів необхідно в залежності від погоди, що встановилась на вулиці. В спекотні, сухі та сонячні дні малинові кущики поливають більш рясно. Якщо ж на вулиці йдуть постійні дощі, то поливи можна тимчасово призупинити. Головне під час поливу стежити за тим, щоб ґрунт під кущами малини зволожувався приблизно на 40 см вглиб.

Щоб малина добре росла – її потрібно вчасно підживлювати. І перше підживлення роблять, коли кущі тільки-но прокинулись. Якщо усі необхідні добрива вносились під малину ще восени – то цього рослині вистачить ще до початку квітня. Знову годувати чагарники до цього моменту не потрібно.

Для весняного добрива ідеально підійдуть комплексні добрива із високим вмістом азоту. Вони допоможуть рослині активно піти в ріст та утворити багато зав’язі. Малина дуже чутлива до дефіциту азоту, тому його нестача може призвести до неврожаю.

У квітні проводять санітарну обрізку кущів малини. Процедуру проводять, я тільки розтане сніг, а земля ще повністю не прогріється. З кущів видаляють усі пошкоджені, підмерзлі та сухі пагони.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?