Сигнал, який не можна ігнорувати: що робити, якщо на смородині з’явились круглі бруньки

Побачивши круглі бруньки на смородині, діяти потрібно одразу! Лише швидкі, правильні кроки та методи зможуть вберегти врожай і кущі загалом. Городники пояснили, що слід робити.

Смородина є однією з найбільш улюблених ягід серед городників і садівників. Вона росте практично в кожному дворі, якщо не прямо в кожному. Смородину можна морозити на зиму, заварювати з неї натуральний ягідний чай із високим умістом вітаміну С. Таким чином, неабияк підвищуючи свій імунітет в осінньо-зимовий період. Та іноді навіть така витривала й звична для нашого клімату рослина, як смородина, може захворіти на будь-що! Наприклад, якщо на її кущах з’явилися круглі бруньки, це вже тривожний сигнал, який не варто залишати поза своєю увагою.

Зміна форми бруньок може свідчити про наявність кліща — набридливого шкідника, який пошкоджує смородину та може спричинити значні втрати врожаю. Бруньки, уражені кліщем, не розкриваються навесні, а замість цього залишаються круглими, незвичними за формою. Всередині таких бруньок перебувають кліщі, які зимують там і розмножуються. Тому важливо діяти рішуче та своєчасно, щоб захистити вашу рослину від подальших пошкоджень.

Як тільки ви помітите такі бруньки, обережно зніміть їх із куща, стараючись не пошкодити інші частини рослини. Уражені бруньки бажано знищити, щоб запобігти поширенню шкідника. Для додаткової профілактики можна обробити смородину спеціальними засобами, які допомагають у боротьбі з кліщем.

Городники пояснили, про що свідчить поява круглих бруньок на смородині
Городники пояснили, про що свідчить поява круглих бруньок на смородині

Смородина заслуговує на особливу увагу, і турбота про її здоров’я окупиться сторицею, коли ви зможете насолоджуватись її соковитими ягодами. Лише своєчасна реакція на тривожні ознаки допомагає зберегти врожай і красу вашої ділянки. Також не варто забувати про постійний догляд і підживлення цих кущів!

Для смородини найкраще підходять органічні добрива, які забезпечують рослину необхідними поживними речовинами та покращують якість ґрунту. Компост, перегній або торф допоможуть зміцнити кореневу систему і підтримати активний ріст рослини.

У весняний період варто додати азотні добрива, що сприяють розвитку молодих пагонів і листя. Влітку корисними будуть калійні та фосфорні добрива, які стимулюють утворення квіток та плодів, а також допомагають підвищити врожайність. Завдяки такому догляду смородина буде здоровою і щедрою на ягоди.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?