Дата Радуниці плаває та кожен рік змінюється, але вона завжди припадає на дев’ятий день після Великодня. У цьому році це 11 травня.
Традиції поминального вівторка
На Радуницю зазвичай кликають священника на могилу до рідних, аби він провів заупокійну літію. Також на кладовище беруть з собою крашанки, паски, цукерки та інші великодні страви, частина яких віддається бідним людям на помин.
Це свято займає особливе місце в церковному календарі та зобов’язує віруючих не сумувати через смерть близьких, а навпаки радіти тому, що вони увійшли в інше життя, бо воно вічне.
Що не можна робити
У поминальний вівторок заборонено вінчатися, не можна прибиратися на могилах, оскільки це необхідно зробити заздалегідь, а також не можна скандалити, сваритися та відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Що стосується фізичної праці — церква не забороняє працювати у цей день.
Молитви за покійних
На Радуницю моляться за всіх, кого вже немає з нами, за кожну близьку та рідну людину, але безутішної скорботи не має бути. Колись ми зустрінемося з усіма, кого любили — саме цю надію варто вкладати в свої молитви.
Молитися можна вдома перед іконою своїми словами. Головне, щоб вони йшли від чистого серця і відкритої душі, щоб у них згадувалися рідні. Також можна читати і традиційні тексти за покійних, втім, просте заучування не підійде. Тільки щира молитва, вимовлена з розумінням та усвідомленням її значимості стане цілющою.
Молитва за покійних на Радуницю