Священник у владі – це нормально. А як думаєте ви?

У цьогорічних місцевих виборах уже традиційно візьмуть участь священнослужителі Православної Церкви України і Української Православної Церкви (МП). З яких причин отці прагнуть бути в представницьких органах і чи не порушує це принцип відділення Церкви від держави?

Церква, священники завжди мали в українців авторитет. Тому їх участь у виборах щоразу віталася вірними, починаючи з 1990 року.  Цьогоріч, на місцевих виборах – 2020, ми знову побачимо у списках прізвища священників. Традиційно, це представники православних конфесій в Україні. Римсько-католицька і Греко-Католицька Церкви участі у виборах не беруть.

«Ми кажемо категорично: ні! Ми не йдемо до влади. Чому? Бо в такому разі церква не відповідатиме головному своєму завданню, і стане джерелом розбрату», – каже Єпископ-помічник Київської єпархії Української греко-католицької церкви Йосиф Мілян

Натомість, Священний Синод Єпископів під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія постановив, що духовенство ПЦУ може кандидувати на місцевих виборах до складу рад, якщо цього вимагає громада парафії. Однак священники не можуть балотуватися на посади сільських чи міських голів, а також бути членами якоїсь партії.

Також священнослужителям забороняється використовувати храм та його територію для проведення передвиборчої агітації.

Заступник голови ЦВК Євген Радченко вважає, що похід священників у політику є насамперед вигідним самим політикам, які таким чином хочуть підвищити рейтинг своєї політсили. Траплялося й таке, що отці очолювали виборчий список.

Священник депутат

Самі ж клірики не погоджуються з цим твердженням, а наголошують на тому, що, будучи депутатами, легше буде допомагати церковній громаді вирішувати господарські проблеми.

«Участь духовенства у місцевих представницьких органах не порушує принцип відрубності Церкви від держави, – вважає професор Дмитро Степовик, – оскільки воно захищатиме інтереси парафіян».

Схожі статті

Коли Водохреще 2025 за новим церковним стилем: нова дата, традиції, що можна і не можна робити

В 2025 році українці вдруге святкуватимуть Водохреще за новим стилем. "Сенсація" розповідає, коли точна дата свята, які традиції на цей день існують.

Ні риби, ні м’яса: коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період

Стало відомо, коли Петрів піст 2024, що можна і не можна їсти по днях, щоб не згрішити в цей період. Були внесені певні зміни, на які треба звернути увагу.

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.

Молитва за зцілення хворих дітей від усіх недуг до Ісуса, Богородиці та Матрони Московської

Хвороба ніколи не обіцяє нічого хорошого, а особливо важко, коли хворіє дитина. У такі моменти не опустити руки допоможе молитва.