Маковий Спас 2021 – коли і як святкувати цього року, що готувати та чи треба постувати у цей день

Маковий Спас у народі ще кличуть Маковієм. Дізнайтеся все про традиції цього поважного свята.

Ви здивуєтеся, але Маковий Спас, Маковій – це фольклорна назва православного свята, яке носить назву Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці.

Співпадає його відзначення з першим днем Успінського посту і має фіксовану дату. 14 серпня – це Перший Спас.

Відзначати його в Україні почали після хрещення у 988 році. Прийшла традиція з Візантії.

Маковий Спас

Головна традиція 14 серпня – піти у церкву і посвятити мак, воду та мед. Можна приносити ще й букети квітів чебрецю, чорнобривців. Наступної весни насінням можна засівати подвір’я. Також беруть з собою до храму медові пряники та грушевий кисіль, яким потім пригощають рідних та сусідів.

Після обряду, маком треба обсипати дім, і всі вроки та хитрощі відьми пропадуть безслідно. Раніше люди ще й намагалися зробити святою у цей день воду з криниць та колодязів. На селі влаштовували пишне гуляння на честь цього дійства. Та зараз традиція пішла у небуття через індустріалізацію.

14 серпня обов’язково прочитайте цю сильну молитву, аби жодне лихо не прийшло у ваш дім.

“Владико Господи святий, y вишніх живеш і всевидячим Твоїм оком споглядаєш на всі творіння! Тобі прихиляється душі і тіла, тобі молимося, Святе святих, простягни руку Твою невидиму і благослови всіх нас, і прости нам всяке прогрішення вільне й мимовільне, словом чи ділом скоєне.

Даруй нам, Господи, розчулення, даруй сльози змирення душі на очищення від багатьох гріхів наших, даруй волю Твою милість світові Твоєму і нам, негідним рабом Твоїм, бо благословенне і прославлене є ім’я Твоє нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь”

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.