5 незвичайних рослин, які можна виростити на вашій ділянці: таких точно немає у сусідів

Якщо ви затятий садівник і шукаєте нові рослини для своїх грядок — тоді ця стаття саме для вас. Розповідаємо про цікаві і незвичайні овочі та фрукти, які можна посадити у себе на ділянці.

Фіцефалія

Така рослина — рідкісний мешканець садових грядок. І це дуже дивно, адже рослина прекрасно переносить будь-які морози, відлякує шкідників та може прожити без регулярного поливу. Чи не знахідка? Більше того, плоди цієї рослини можна зберігати досить тривалий час.

Незвичайні рослини

Кассабанана

Також цю рослину можна зустріти під іменем Sicana odorifera. За свою будовою вона нагадує ліану і відноситься до сімейства гарбузових. Плоди цієї рослини схожі на кабачки, їх запах нагадує диню, а колір — баклажан. Просто справжній букет. Як і звичайні огірки, цей овоч можна вживати і спілим і неспілим. А насіння з них можна зберігати кілька місяців при звичайній кімнатній температурі.

Цифомандра

Вигляд цієї рослини нагадує справжнє томатне дерево. Але така схожість виключно ззовні. Цю рослину потрібно вирощувати в зимовому саду або теплицях. Його плоди можна отримати тільки на другий рік вирощування. Варто зазначити, що ця рослина не витримає похолодання, саме тому вона так потребує догляду в теплицях. До того ж, щоб тримати довгоочікувані плоди, варто добряче повозитись з доглядом за рослиною. Але такої точно не буде у сусіда, погодьтесь!

Рослина любить багато світла влітку, тому взимку її доведеться підсвічувати лампою. До того ж, існують певні стандарти поливу та підживлення рослини.

Земляний мигдаль

Ще одна назва рослини — Чуфа. Вона любить тільки тепло, тому таку рослину також варто вирощувати виключно у теплицях чи зимніх садах. Посадковий матеріал перед посівом варто замочити близько доби і лише потім садити в грунт. До того ж, садити її можна лише в теплу погоду, тому що заморозки рослина не переживе. До початку осені можна отримати жменьку земляних горіхів, які за смаком дуже нагадують смачний мигдаль.

Лагенарія

Ця рослина відноситься до сімейства гарбузових. Спочатку лагенарію вирощують через розсаду, а потім вертикальним способом на опорі під деревами. Ця рослина дуже теплолюбива, тому варто заздалегідь продумати, як уберегти її від заморозків.

Схожі статті

Йод, як добриво для рослин: 2 вагомі причини для підживлення ним власного городу

Флакон з ним є майже в кожному домі. Але не всі знають, що він може бути корисним ще й на грядках. Пояснюємо, як підживлення йодом може зміцнити рослини та збільшити їхню врожайність.

Вони мої фаворити вже 5 років поспіль: 3 сорти кропу, які дають пишний та ароматний врожай

Весна - це сприятливий час для висадки кропу, але перш ніж це робити, потрібно дізнатись, який сорт подарує вам найкращі результати - 3 найкращі види зелені.

Буде рости краще, ніж на “дріжджах”: весняне підживлення для часнику 2025, яке бʼє всі рекорди

Великі головки часнику можна легко отримати, якщо з самого початку правильно доглядати за цією рослиною, зокрема й підживлювати - яка підгодівля найкраща?

7 рослин, готових до висадки в квітні 2025: що посадити на ділянці, щоб потім смакувати плодами

Незабаром розпочнеться травень, але ще в квітні потрібно встигнути зробити кілька важливих справ на городі, а саме посадити ягідні кущі на ділянці - які рослини готові до вирощування?

Не плодоносить груша – що робити? 5 причин, чому так стається і як знову отримати плоди

Не завжди виходить отримати щедрий і смачний врожай груші, іноді вона просто не плодоносить - існує кілька причин, чому так стається і як це виправити.

1 день вирішить абсолютно усе: коли у квітні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Щоб огірки вродили на совість, навіть не думайте садити їх у ці дні квітня. Розповідаємо в нашому матеріалі докладніше, коли не можна сіяти дану культуру.