Здоров’я серця: прості, але ефективні поради від лікарів

Серцево-судинні захворювання дуже поширені в Україні. Лікарі називають способи підтримки здоров'я серця.

Серцево-судинні захворювання є лідерами серед причин смерті серед українців. Тож варто замислитися над тим, щоб зробити своє серце, найголовніший орган нашого організму, здоровішим.

Кардіологи називають кілька простих способів, які допоможуть підтримати здоров’я вашої серцево-судинної системи.

Регулярні помірні фізичні навантаження

Рухатися корисно для всього організму, в тому числі і для серця. Експерти радять приділяти не менше 150 хвилин фізичним вправам в тиждень.

Збалансоване харчування

Зайва вага шкідливо впливає на серце, це відомий факт. Але правильне харчування потрібно налагодити ще й для того, щоб отримувати необхідні організму мікроелементи – в першу чергу калій і магній.

Повноцінний відпочинок

Лише під час нічного сну виробляється гормон мелатонін, який регулює артеріальний тиск. Людині в будь-якому віці необхідно спати не менше 7-8 годин на добу.

Серцево-судинні захворювання

Контроль пульсу і тиску

Лікарі зазначають, що у здорової людини нормою артеріального тиску вважаються показники менше 130/85 мм рт. ст. Якщо ці цифри виходять за межі, то важливо вчасно розпізнати артеріальну гіпертензію і звернутися до лікаря.

Регулярний медичний огляд

Своєчасне виявлення проблеми на початкових етапах і дотримання рекомендацій лікаря допоможе уникнути серйозних ускладнень і переходу захворювань в хронічну форму. Так що краще витратити час на відвідування лікаря, ніж потім витрачати його на довготривале лікування.

Від нас самих значною мірою залежить наше здоров’я, тож не забувайте берегти своє серце.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.