Чи матиме Київ свою новозавітну святу заступницю? Щороку 30 жовтня віряни вшановують пам’ять про матінку Аліпію

Вже сьогодні у спеціальній книзі Голосіївського монастиря, біля якого жила киянка, зафіксовано понад 150 зцілень та різноманітних див, з документами, що підтверджують правдивість записів. Все це — для майбутньої канонізації.

Матінка Аліпія Христа ради юродива − монахиня з даром провидіння і зцілення, жила у минулому сторіччі в хатині біля зруйнованого скита Києво-Печерської лаври, який нині є відновленим Голосіївським чоловічим монастирем. Її духівниками були преподобний Кукша Одеський та настоятель Лаври архімандрит Кронід.

У день її смерті 30 жовтня щорічно відбуваються богослужіння і поминальні заходи, які збирають тисячі людей.

Кияни її тепло називають «наша Аліпія». Але не тільки місцеві мешканці користувалися плодами дарів покійної. До неї по допомогу в недугах їхали з усієї України − матінка володіла даром зцілення.

Вшанування пам'яті матінки Аліпії
Вшанування пам’яті матінки Аліпії

Ще матінка Аліпія була провидицею. За рік до Чорнобильської катастрофи вона підпалила свій будиночок і бігаючи кругом нього кричачи: «Гаси з неба! Земля горить! Атом іде!» Згадують, що монахиня передбачила відродження Голосіївського монастиря і розкол Церкви. А також й свою смерть.

Ті, хто її знали особисто пригадують надзвичайну прозорливість матінки. Від неї нічого не можна було приховати і  їй нічого не можна було збрехати. Та ніхто й не пробував, бо відразу чув, як монахиня починала бідкатися і каятися у прогрішенні від свого імені, а насправді говорила про провину співрозмовника. Така манера будити у візаві голос сумління мала надзвичайний ефект. Траплялося, що людина, визнавши власну провину, після чаю з бабцею ішла додому здоровою.

Спогади про матінку Аліпію межують з фантазіями і легендами, але до цього часу є люди, які її особисто знали і свідчать про неї, що була особистістю неоднозначною, дуже сильною і неординарною. Ламала людські уявлення про бога і про них самих і нічого не боялася.  Досить згадати, як нагодувала зіпсутими грибами хвору на невиліковну шлункову хворобу жінку і та до вечора уже почувалася здоровою.

Про юродивих дізнаємося зі старозавітніх біблійних текстів. Юродивими були пророки св. Ісая, св.Єремія, св.Єзекиїл. І вже пізніше – у Царгороді мешкав св. Андрій Юродивий.

Довідково: Юродство – це методика духовного подвижництва, що ґрунтується на  божевіллі але найчастіше на його симуляції з метою самоприниження і таким чином,  упокорення свого «я», власної гордині. Протилежним можна вважати стяжання Духа Святого у повній самотності. У другому випадку людина не зрікається розуму, але просто відмовляється від потреби ним послуговуватися.

Схожі статті

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.

Молитва за зцілення хворих дітей від усіх недуг до Ісуса, Богородиці та Матрони Московської

Хвороба ніколи не обіцяє нічого хорошого, а особливо важко, коли хворіє дитина. У такі моменти не опустити руки допоможе молитва.

Молитва матерям і дружинам за здоров’я воїнів, що хоробро захищають Україну. Господи, вбережи наших героїв

Ні для кого не секрет, що українські військові щоденно захищають країну на Донбасі. Підтримаємо їх добрим словом та молитвою.

Радуниця 2021: традиції поминального вівторка, що не можна робити в цей день та як поминати покійних

Радуницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після одного з найбільших православних свят — Великодня. У 2021 році цей день припадає на 11 травня.