Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День Іверської ікони Божої Матері, традиції

Церковне свято 26 жовтня 2022 року відоме вже не одне сторіччя. Сьогодні православні християни шанують Іверську ікону Божої Матері. Дізнайтесь історію свята та які традиції має цей день.

Яке свято відзначається 26 жовтня 2022 року? Сьогодні велика подія для усіх православних християн, оскільки церква святкує день Іверської ікони Божої Матері. Святиня була створена євангелістом Лукою та також має назву “Вратниця” або “Привратниця”. Ікона вже не одне сторіччя несе за собою дивовижу історію. На початку 9 сторіччя одна християнка, у спробах захистити святу ікону від руйнівників, опустила її в море. Через декілька сотень років зображення Матері Божої підніметься стовпом над водою і її знайде преподобний Гавриїл. Служитель забрав ікону до храму, а наступного дня лик святої Богоматері з’явився над воротами церкви та через кілька днів ікону вирішили повісити там, яке місце вона сама собі обрала.

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

4 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято
Церковне свято 26 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити

За давніми традиціями наші пращури сьогодні влаштовували банний день та ходили паритися до лазні, щоб зміцнити імунітет перед суровою зимою, та захиститись від хвороб. З собою брали трав’яні відвари, ефірні олії або ялинкові вітки, аби наповнити приміщення цілющим ароматом. Чоловіки робили березові віники, а жінки займались клопотанням по господарству.

Не можна було заходити в лазню одному, вночі або після того, як сяде сонце. Ці заборони існували для того, щоб духи, які там живуть, не мали змоги нашкодити.

Було заборонено заходити паритись з хрестом. Його потрібно зняти, тричі прочитавши молитву “Отче Наш”. Сьогодні не можна ворожити на картах або виконувати будь-які містичні обряди.

Церковне свято 26 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

  • Якщо півні почали кукурікати раніше звичного — попереджають про зміну погоди.
  • Міцні ранкові заморозки віщують скорий прихід зими.
  • Якщо хмари пливуть з південної сторони — погода буде вітряна.

Нагадаємо, що у церковне свято 26 жовтня 2022 року святкують іменини: Микола, Трохим, Веніамін, Інокентій, Микита та Тадей.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.