Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

12 квітня, православні віруючі вшановують пам’ять видатного християнського богослова та філософа Іоанна Ліствичника, який був ігуменом Синайського монастиря і прославився своєю працею “Лествиця”.

Це писання – настільна книга будь-якого ченця. У творі Іоанн розповів свій шлях до вершини моральності. Православні дуже цінували працю і передавали книгу з покоління в покоління.

12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) – день пам’яті преподобного Василя, сповідника.

Преподобний Василь жив у VIII столітті, в місті Парія. Місцеві жителі обрали його єпископом.

Це були часи царювання візантійського імператора Льва Ісавра. Він, хибно тлумачачи Старий Заповіт, оголосив ікони ідолами, а тих, хто їх шанує, – ідолопоклонниками. Іконоборці почали боротьбу проти святинь: спалювали образи, зносили фрески і мозаїки, а також переслідували християн. Багатьох відправили до в’язниць.

Яке церковне свято відзначають віряни 12 квітня

Яке церковне свято відзначають віряни 8 травня
Яке церковне свято відзначають віряни 12 квітня

12 квітня віруючі моляться святому про благополуччя та дощ для врожаю. Традиційно на честь свята печуть з тіста, вважаючи, що це приносить успіх у будинок. Сім’ям рекомендується поласувати драбинками для здоров’я на рік.

Також вважається, що цього дня домовик не виявляє свого невдоволення. Для умиротворення “господаря будинку” люди залишають блюдце з молоком та солодощами.

Не рекомендується виходити на вулицю без нагальної потреби, особливо в незнайомі місця.
Слід утриматися від полювання, риболовлі, оброблення птахів та рубання дров. Не варто цього дня відвідувати родичів – велика ймовірність сварок. Хазяйкам не варто займатися рукоділлям, бо на Русі вірили, що на кінчику голки може сидіти біс.

День дощовий — буде багато грибів. Якщо гуси летять високо — весна і літо будуть дощовими.
Зацвіли кульбаби — літо буде коротким. Рання поява листя на березі в порівнянні з вільхою вказує на посушливе та спекотне літо.

Якщо кінь п’є мало води, слід очікувати сонячну та суху погоду.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.