12 квітня, православні віруючі вшановують пам’ять видатного християнського богослова та філософа Іоанна Ліствичника, який був ігуменом Синайського монастиря і прославився своєю працею “Лествиця”.
Це писання – настільна книга будь-якого ченця. У творі Іоанн розповів свій шлях до вершини моральності. Православні дуже цінували працю і передавали книгу з покоління в покоління.
12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) – день пам’яті преподобного Василя, сповідника.
Преподобний Василь жив у VIII столітті, в місті Парія. Місцеві жителі обрали його єпископом.
Це були часи царювання візантійського імператора Льва Ісавра. Він, хибно тлумачачи Старий Заповіт, оголосив ікони ідолами, а тих, хто їх шанує, – ідолопоклонниками. Іконоборці почали боротьбу проти святинь: спалювали образи, зносили фрески і мозаїки, а також переслідували християн. Багатьох відправили до в’язниць.
Яке церковне свято відзначають віряни 12 квітня
12 квітня віруючі моляться святому про благополуччя та дощ для врожаю. Традиційно на честь свята печуть з тіста, вважаючи, що це приносить успіх у будинок. Сім’ям рекомендується поласувати драбинками для здоров’я на рік.
Також вважається, що цього дня домовик не виявляє свого невдоволення. Для умиротворення “господаря будинку” люди залишають блюдце з молоком та солодощами.
Не рекомендується виходити на вулицю без нагальної потреби, особливо в незнайомі місця.
Слід утриматися від полювання, риболовлі, оброблення птахів та рубання дров. Не варто цього дня відвідувати родичів – велика ймовірність сварок. Хазяйкам не варто займатися рукоділлям, бо на Русі вірили, що на кінчику голки може сидіти біс.
День дощовий — буде багато грибів. Якщо гуси летять високо — весна і літо будуть дощовими.
Зацвіли кульбаби — літо буде коротким. Рання поява листя на березі в порівнянні з вільхою вказує на посушливе та спекотне літо.
Якщо кінь п’є мало води, слід очікувати сонячну та суху погоду.