Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

25 грудня виповниться рівно 2023 роки від дня народження Іісуса Христа. З давніх давен вважалося, що син Божий народився саме взимку, але нещодавно вчені приголомшили новою інформацією щодо Різдва. Деякі науковці припускають, що Іісус Христос може бути набагато старшим, ніж вважалося раніше.

За інформацією від професора Лоуренса Микитюка з американського університету Пердью зауважив, що навіть сьогодні попри безліч різноманітних тверджень досі точно невідома дата і рік, коли народився Іісус Христос.

Справа в тому, що син Божий Іісус зʼявився на світ у селянському світі. На той момент жодних записів про його народження зроблено не було. Тому на сьогоднішній день чи не найкращим способом зʼясувати, коли ж насправді народився Христос – це повʼязати його життя із життєвим шляхом відомих особистостей та діячів того часу, про яких точно залишилися згадки в історії.

Наприклад, можна в цій справі взяти за основу життя царя Ірода Великого, який був призначений римлянами як правитель земель ще з 37 року до настання нашої ери.

В Біблії сказано, що саме Ірод видав наказ про те, аби прибирати з царства усіх хлопчиків-євреїв. І якщо ця інформація правдива, то Іісус Христос повинен був народитись мінімум за 2 роки до того, як цар Ірод пішов на той світ.

Коли зо дня смерті Іісуса Христа пройшло 60 років — один з істориків на імʼя Йосип Флавій написав, що незадовго до відходу Ірода в небі сталось місячне затемнення. І тут, якщо підключити знання з астрології, стає більш зрозумілим проміжок часу, коли міг народитись Іісус.

Отже, в одному році відбуваються чотири місячних затемнення:

15 вересня у 5-му році до н.е.
13 березня у 4-му році до н.е.
10 січня 1-го року до н.е.
29 грудня 1-го року до н.е.

Взагалі вперше про народження Христа 25 грудня згадали у 4 столітті нашої ери. Водночас професор Микитюк зауважив, що Іісус навряд чи народився в грудні, не кажучи вже про 25-те число.

Дослідник звернув увагу на те, що у момент народження Божого сина Іісуса “були пастухи в полі, які вночі стерегли свої отари”. За словами вченого — взимку палестинські пастухи тримали вівць в теплій кошарі, і аж ніяк — у відкритому полі. В такий спосіб вони захищали і тварин, і самих себе від негоди.

Ще один важливий момент стосується трави. Зазвичай соковитої та зеленої рослинності для вівць було найбільше у березні – коли літнє сонце її ще не випалило.

Якщо поєднати велику кількість зеленої трави із місячним затемненням, що сталось незадовго до смерті царя Ірода — то виходить, що Іісус Христос народився у 6, 5 або 4 році до н.е. – весною, у березні.

Шукаючи більш точну відповідь на цікаве питання, деякі вчені згадують переказ про трьох мудреців з Біблії. В Євангелії від Матвія йдеться про те, що три волхви йдуть за зіркою на Сході відшукуючи точне місце народження Іісуса Христа.

Саме в 5-му році до н.е. стародавні астрономи династії Хань протягом 70 днів фіксували зірку, що проносилась у нічному небі. Ця комета не отримала ніякої назви, але вчений-фізик Колін Хемфріс із університету Кембріджу вважає, що це була та сама Віфлеємська зірка  провісниця народження Спасителя.

Схожі статті

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.