Домашні заготівлі літніх та осінніх продуктів – справа, звичайно, клопітна. Але дуже цікаве, творче і, головне, неймовірно корисне. Різноманітні запаси, зроблені вчасно, за найкращими рецептами, із найякісніших продуктів, у рази відрізняються від подібних магазинних товарів за смаком, зовнішнім виглядом, різноманітністю варіантів.
Багато страв неможливо уявити без супроводу соусу. Ця рідка або густіша добавка до звичайнісіньких макаронів, круп, картоплі, м’яса або риби, салатів або десертів здатна змінити смак звичної страви. Правильно приготовлений соус здатний поліпшити частування, що не вдалося, приховавши його недоліки і підкресливши переваги. Навпаки, невдалий соус, приготований не за правилами, занапастить будь-яке кулінарне диво. Особливу нішу серед соусів займає аджика.
Класичний рецепт аджики спочатку прийшов у різні кухні світу з Абхазії. Сіль, перетерта з різними спеціями, прянощами, зеленню, гострим перцем, часником – основа, до якої національні кухні (грузинська, вірменська, українська) стали додавати овочеве та фруктове пюре (помідори, хрін, яблука). Гостра аджика відмінно підходить до м’ясних страв (курки, качки, свинини), використовується в супах або як добавка до овочів, що запікаються.
Інгредієнти
- Помідори – 2 кг
- Перець солодкий болгарський – 1 кг
- Корінь хрону (свіжий) – 300 г
- Перець гострий – 300 г
- Часник – 300 г
- Оцет 9% – 1 склянка
- Сіль – 1 склянка
Як правильно приготувати аджику
Помідори вимити, зробити надрізи, залити окропом на 20 хвилин і зняти шкірку. Солодкий перець болгарський вимити, видалити насіннєві камери, розрізати на частини.
Перемолоти за допомогою блендера гострий та солодкий перець, томати. Хрін очистити та натерти на тертці.
Дрібно нарізати часник. Перекласти овочеву суміш у ємність, перемішати з хріном і часником, оцет та сіль – за смаком.
Зберігати заготовки в холодильнику у скляних баночках із кришкою. Бажано віднести їх у прохолодне темне місце, а після відкриття зберігати в холодильнику. Аджика прекрасно смакує не тільки до м’ясних страв, але також підходить для приготування соусів, наприклад, для макарон чи спагетті.