Так бабуся робила: що додати в підливу для густоти – знадобиться лише один інгредієнт, і це не борошно

Кожна господиня обов'язково має свої секретики. Деякі із задоволенням ними діляться. Бабуся розповіла, що вона зазвичай додавала в підливу, щоб вона вийшла густою і це не мука.

Для приготування багатьох м’ясних страв використовують підливу, завдяки якій страва виходить соковитою та смачною. Є кілька способів приготування підливи. Але більше господарок цікавить, чим можна її загуснути, крім борошна?

Що додати в підливу для густоти замість борошна
Що додати в підливу для густоти замість борошна

Загустити підливу можна звичайним кукурудзяним крохмалем, розведеним у холодній воді. Він не застигає у тарілці, а також зберігає колір м’ясної підливи. Зазвичай його додають наприкінці, доводять до кипіння і вимикають.

Замість борошна можна додати жирні молочні вершки (понад 30%). Чим жирнішими будуть вершки, тим густіше стане підлива. З вершками вона набуде м’якшого ніжного смаку. Однак, є одне правило: вершки потрібно вливати після того, як обсмажилися овочі наприкінці щоб вони не згорнулися.

Що додати в підливу для густоти замість борошна
Що додати в підливу для густоти замість борошна

Бабуся, коли готувала підливу для м’яса, використовувала для загусання картоплю. Вона варила одну картоплину, потім розм’якшувала її в пюре і додавала до підливи.

Також можна додати трохи манки. Але з нею потрібно бути обережним, трохи більше дозування, крупа розбухне і підливу з апетитного соусу перетвориться на густу кашу.

Є ще один простий спосіб загустити м’ясну підливу – це звичайні панірувальні сухарі, які, напевно, є на кожній кухні. Подрібнені сухарі діють, як борошно, лише додають в самому кінці.

Рецепт підливи

На сковороду наливаємо 2 ст. олії + 1 ст.л. вершкового масла. Розтоплюємо на невеликому вогні. Слідкуємо, щоб вершкове масло не горіло!

Насипаємо 2 ст. пшеничного борошна (або розведеним водою крохмаль). Борошно трохи обсмажуємо та додаємо томатну пасту.

Невеликими порціями постійно помішуючи, вливаємо 500 мл води. Заважати до тих пір, поки консистенція підливи не стане однорідною та гладкою. Без жодної грудочки.

Додаємо сіль, спеції та сушені трави до смаку. Можна копчену паприку, сухий кріп, чорний перець, сухий часник та гострий червоний перець. Для балансу смаку трохи цукру, а також лавровий лист.

Схожі статті

Секрет розсипчастої перлової каші, про який знають не всі: уся справа лише в одному інгредієнті

Приготування перлової каші має свої особливості, про які деякі господині можуть не знати. Як зробити цю кашу не тільки смачною, але й розсипчастою — читайте в нашому матеріалі.

Забудьте про цю рибу в своєму раціоні: у її складі – важкі метали, за що організм вам не подякує

Риба — корисний продукт, який завжди повинен бути у вашому раціоні. Однак деякі різновиди здатні накопичувати в собі важкі метали. "Сенсація" розповість, вживання якої риби краще обмежити.

Приготувати натуральну соковиту ковбасу вдома: Ектор Хіменес-Браво показав власний рецепт

Рецепт простої домашньої курячої ковбаси без жодних добавок від Ектора Хіменеса-Браво. Нині приготувати таку страву в рази простіше, ніж було колись, бо тепер існують хороші "помічники" на кухні!

Євген Клопотенко показав, як приготувати полтавську традиційну страву “картопляний книш”

Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну полтавську страву "картопляний книш". Це блюдо неодноразово було в меню його ресторанів. І хотів би, щоб цю страву полюбив би кожен!

Хек у сметанно-гірчичному соусі: як приготувати бюджетну рибу з новим пікантним смаком

Хек — це океанська риба! Вона бюджетна, смачна та має ніжне й соковите філе. А якщо його приготувати в сметанно-гірчичному соусі, це взагалі буде просто незабутньо!

Ольга Мартиновська показала, як приготувати рис із грибами: проста каша стане вишуканою стравою

Ольга Мартиновська разом із експертом по харчуванню показала, як приготувати ризото з грибами. Ця страва готується на пательні й займає всього лише 18 хвилин часу.