Одна деталь у зовнішності робила наложницю фавориткою Султана: сьогодні вона тільки відштовхує чоловіків

Гарем султана — це складна система, яка управлялася ієрархією, релігією та сімейними узами. Навколо цього явища ходило дуже багато пліток, але далеко не всі вони відповідали дійсності.

Популярний серіал турецького виробництва “Величне століття” свого часу нароболо не тільки багато шуму та зібрав мільйони на переглядах в усьому світі, але створив купу міфів навколо життя султанського гарему. Зачіпали абсолютно все, від одягу рабинь до ієрархії та образу життя всередині Топкапи.

Звичайно, одразу ж в мережі почали з’являтися матеріали, в яких експерти розбирали показане на телебаченні та пояснювали, що з цього не відповідало дійсності. Саме явище гарему було поширене не тільки в Османській імперії, де наложниць мали не тільки султани та їхні спадкоємці, але і просто багатії.

Так само Грема були популярні у різних племенах західної та середньої Азії, у каганатах і навіть у провінціях сучасних Китаю та Індії. Але далеко не в усіх цих формуваннях було можливо просунутися від звичайної наложниці до фаворитки чи султанші.

Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

Як змінилась головна акторка Величного століття
 Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

Стандарти краси різних часів звичайно сильно відрізняються. Однак, в більшості випадків вони все одно сходяться на спільних точках: чиста гладенька шкіра, виразні очі, білі зуби, волосся.

Однак є і суттєва різниця у деяких аспектах. Наприклад, ще в 15-му-16-му століттях поняття красивої фігури значно відрізнялося від того, що зараз сприймають за вроду. Так, дівчата модельної зовнішності було не потрапити на вищу ступінь ієрархії у гаремі, адже красива задумкою турецького чоловіка жінка мала мати широкі стегна, виразну фігуру, красиве декольте.

Що не так з серіалом Величне століття
Історики розповіли про стандарти краси у гаремі султана

І такі характеристики можна було побачити навіть через закритий одяг, який мешканки гарему носили щодня.

Примітно, що в серіалі також показані доволі неправдиві речі. Наприклад ізоляція мешканок палацу від світу, хоча насправді вони могли пересуватися містом і навіть подорожували разом з султаном. Також історики наголошують, що усі жителі гарему вели порядний образ життя та усі були релігійними.

Схожі статті

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.