Ірині Володимирівні було майже під п’ятдесят років. Статна жінка вже мала у волоссі сивину. Вихідні проходили одноманітно. А як ще вони можуть проходити в одинаків?
Зі шлюбом у жінки не склалося. Молоді роки вона присвятила науці. Розумну дівчину, що жила у світі героїчних романів не часто кликали на побачення. Потім довелося доглядати старих у селі, а коли батьків не стало – виявилося, що молодість Ірини вже промайнула.
Проте, це не завадило мати більше ніж 30 дітей. Ірина була вчителькою середніх класів і під її керівництвом був великий колектив 7-ми класників.
Ілюстративне фотоТа серед всіх виділялася тільки одна дівчинка – Дарина. Скромна відмінниця, яка третій рік поспіль носила ті самі туфлі. Дитина ніколи не їздила класом на екскурсії та не відвідувала колективних свят. Батьки теж не часто з’являлися на зборах. Причина відсутності полягала в тому, що вони або “вже чекали дитину”, або “дитина вже народилася треба її доглядати”
Талановиту Дарину вчителька помітила випадково, коли повернулася до класу, адже забула зошити. Ірина Володимирівна запиталася, чому дівчинка досі у школі та як довго вона затримується у навчальному закладі, поки сторож її не попросить піти.
Виявилося, що це триває вже 2 зиму, адже коли на вулиці тепло, учениця вчиться на подвір’ї.
Добре серце вчительки не витримало та Ірина запросила Дарину до себе, щоб нагодувати та допомогти з домашнім завданням. Так педагог та учениця потоваришували.
Їм було добре: в Ірини наче з’явилася названа донька. Нічого жінка не шкодувала для своєї вихованиці, а у Дарини нарешті з’явилася не байдужа до неї людина. Проте, порадіти могли не всі.
Батьки дівчинки, помітивши подарунки від педагога, заборонили малій ходити у гості. Змусили доглядати за немовлям. За кожне запізнення зі школи Дарину батько лупцював щодуху ременем.
Проте, у навчальний час Ірина з ученицею спілкуватися не перестали. Жінка помітила у дівчинки талант до математики і, переконавши батьків, помогла скласти іспити та після 9-го класу вступити до економічного коледжу.
Дарина з’їхала від родини у гуртожиток, пішла підпрацьовувати у супермаркет на пів зміни. Завжди допомагала Ірині Володимирівні продуктами. Свою дружбу викладачка та учениця зберегли на все життя.