На зеленій гілці київського метрополітену існує станція-привид “Львівська брама”. Вона – недобудована і потяги на ній ніколи не зупиняються. Ба більше, цю станцію неможливо знайти на карті столичної підземки, але можна побачити, просто їдучі на роботу. На “Львівській брамі” завжди горить світло і працюють співробітники метрополітену. “Сенсація” розповість вам історію підземної недобудови.
Львівська брама — недобудована станція метрополітену в Києві. Вона розташована між зупинками “Лукʼянівська” та “Золоті ворота”, на зеленій гілці столичної підземки.
Згідно з проєктом метро вихід зі станції мав бути на Львівську площу. Свою назву вона отримала на честь Львівської брами Старокиївської фортеці, яка багато років тому розташовувалась поряд з площею.
Будівництво “Львівської брами” розпочали ще в 1991 році. Втім, через нестачу фінансування через 5 років, у 1996-му — будівництво було призупинене.
Після цього на станції регулярно проводились підтримуючи роботи. Щодо строків відкриття – то їх постійно відсували на більш сприятливі періоді. Відкриття “Львівської брами” так і не відбулося, а сама станція перевтілилась в популярну підземну недобудову української столиці.
До речі, платформи станції “Львівська брама” – повністю добудовані. Мешканці та гості Києва можуть побачити їх, проїжджаючи повз, у напрямку від станції “Лукʼянівської” і до “Золотих воріт”. Тут завжди горить світло, а іноді можна угледіти навіть робітників, які працюють на станції. Колійні стіни станції облицьовані лише частково і їх теж можна побачити у вікно потягу, що мчить в тунелі.
Центральна зала “Львівської брами” повністю облаштована, на відміну від ескалаторного тунелю — його будівництво не завершено.
Ця станція столичної підземки розташувалась поряд із найбільш завантаженою частиною міста — Львівською площею. Її відкриття могло б значно прискорити транспорте сполучення в столиці. Та за останньою інформацією — відкривати цю станцію не планують.
Колись сюди навіть пропускали журналістів, але навіть для них територія “Львівської брами” повністю закрита з 2016 року. На момент останнього візиту репортерів станція вже знаходилась у жахливому стані. Стіни та стелю вкривала іржа, з них звисали сталактити і крапала вода.
Водночас відомо, що ще в лютому 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення метрополітен Києва оголосив тендер вартістю 73,4 мільйони гривень на проєктування входу в станцію. Щодо загальної вартості будівництва станції, то її оцінюють у 1153 мільярди гривень.
Як пояснили в керівництві київського метрополітену — наразі в них не закладено грошових коштів на розвиток інфраструктури. Самостійно ж компанія не може покрити усі витрати на будівництво станції.