Замість імпортного авокадо є доступніша і втричі корисніша альтернатива: можна їсти хоч щодня

Авокадо – це дуже популярний продукт. Але якщо хочете отримувати аналогічну користь, не витрачаючи щодня купу грошей на сніданок, тоді зверніть увагу на більш доступні продукти з наших супермаркетів.

Авокадо корисне, тут сперечатися не треба. У ньому є хороші жири, клітковина, калій, воно добре насичує та чудово вписується в салати. Але це не чарівний фрукт, без якого здорове харчування розвалиться.

Якщо шукати доступнішу заміну, то краще дивитися не на “модність”, а на склад. Класною альтернативою авокадо є звичайне насіння льону. Воно дешевше, але містить майже втричі більше клітковини.

Тільки насіння льону не можна їсти жменями. На день його достатньо буквально 1 столової ложки. Це дасть корисні жири та багато клітковини. А ще речовини, які працюють як антиоксиданти для організму.

Щоб насіння гарно засвоювалося, його бажано перемолоти

Звісно, ніхто не їсть насіння льону просто так, бо це несмачно. Його можна додавати у:

  • каші;
  • кефір;
  • сир;
  • йогурт;
  • салат.

Також насіння буде доречним у тісті або начинці для млинців. Але додавати льон потрібно не цілими зернятками, бо тоді вони майже не засвояться, а меленим. Можна брати вже мелений в магазині, але краще молоти самостійно.

Льон містить багато омега-3. Тому доречний для людей, які не їдять рибу. Тут ці жири трохи в іншій формі та менше засвоюються, тому також варто їсти насіння чіа, волоські горіхи, додавати у салати ріпакову олію тощо.

Щоб отримати порцію корисних жирів, достатньо 1-2 чайних ложок оливкової олії

Якщо льону під рукою немає, то можна додавати у страви насіння соняшника чи гарбуза. Воно дешеве, дуже добре засвоюється організмом та підходить майже для всіх страв, у які зазвичай кладуть авокадо. У насінні є багато різних потрібних організму мікроелементів, включаючи магній, а також вітамін E, багато клітковини та рослинний білок.

Тільки жиру в насінні менше, тому можна додавати трішки оливкової олії в салат. А ще краще – не шукати виключно один ідеальний продукт, а грамотно балансувати раціон. Колись доречно з’їсти авокадо в тості. Іноді його додавайте разом із горіхами та льоном в салати. А деколи для перекусу випивайте натуральний йогурт з насінням.

М'язи обличчя, БОТОКС, тренди краси з Tik Tok // Лікар-косметолог Тетяна Чернишова