29.03.2025 15:11

Всього 1 препарат, який раз і назавжди позбавить плодові дерева в саду від моху та лишайників

Весна – чудовий час для того, аби обробити плодові дерева в саду від моху та лишайників. Як це правильно зробити і який препарат краще використати – розповідаємо у нашому матеріалі.
Вікторія Бородіна

Весна – чудовий час для того, щоб подумати про захист плодових дерев в саду від моху та лишайників. Читайте в матеріалі “Сенсації”, який препарат допоможе вам легко та просто прибрати лишайники та мох з деревної кори.

Видалити мох із кори дерев допоможе лише 1 інгредієнт – залізний купорос. Для роботи із ним вам знадобиться також зручний інструмент, а саме – щітка чи дерев’яна лопатка.

В першу чергу потрібно приготувати розчин для обробки ділянок, що вкрились мохом. Для цього потрібно взяти:

  • 10 літрів води;
  • 200 грамів залізного купоросу.

Щоб залізний купорос повністю розчинився у воді – ретельно його розмішайте. Потім частину рідини потрібно перелити в пульверізатор. Завдяки йому вам буде набагато легше нанести рідину на кору дерева, враженого мохом чи лишайниками.

Садівники назвали препарат, який допоможе швидко прибрати мох з дерев

До початку обробки стовбура розчином мідного купоросу візьміть до рук щіточку чи лопатку та зачистіть із поверхні кори увесь мох або лишайники. Дійте максимально обережно, щоб не пошкодити здорову кору дерева.

Лишайники та мох на деревах можуть призвести до серйозних проблем. Ці шкідники здатні суттєво зменшити врожайність плодових дерев. Ба більше, рослина з такими наростами на корі може досить швидко засохнути. Мох і лишайники стають чудовою “плантацією” для розмноження бактерій, шкідників та грибків.

Городники розповіли, як швидко позбавитись від моху на деревах

Мох та лишайники часто зустрічаються як на молодих, так і на старих деревах. Їх не можна назвати паразитами в прямому сенсі цього слова – адже ці нарости не харчуються корою та деревиною. Проте, вони наносять рослині шкоду в інший спосіб. Зокрема, вони не дозволяють корі швидко відновлюватись, створюють сприятливе середовище для розвитку бактерій. Якщо мох на стовбурах дерев вчасно не видаляти, то за 2-3 роки він повністю охопить дерево і воно почне поступово гинути.

Вікторія Бородіна