Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Школа та університет дають нам можливість ознайомитися з основними правилами граматики, якими ми послуговуєтеся надалі все своє життя.

Але, звісно, бувають як провали у знаннях, так і розділи, за які ми не беремося. На щастя, зараз на допомогу приходять словники, статті від філолологів і навіть штучний інтелект.

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Давайте перевіримо, наскільки ви добре знайомі з правилами української мови і чи можете назвати себе грамотною людиною.

Почнемо з простого. Як все ж таки правильно – “на протязі”, чи “протягом 10 днів”? Дана помилка зустрічається навіть в документах та у матеріалах, написаних освіченими людьми. Насправді, правильно – протягом.

Слово “морквяний” часто пишеться носіями української мови через апостроф. Однак, це невірно.

Новітні слова, які прийшли до нас з іноземних мов: локдаун, зумпінг.

Локдаун – неологізм, на відміну від інших, вже значно краще прижився у мові. Походить від англійського і означає запровадження обмежень заради захисту людей. Зумпінг наразі більше поширений за кордоном.

Слово з’явилося, коли поєднали назву Zoom (програма для організації відеоконференцій) та дієслово to dump (кидати, розривати стосунки). Тобто зумпінг означає розлучення за допомогою відеозв’язку.

А зазнали зміни такі слова як етер, проєкт, индик, Атіни, анатема. Дані помилки все ще прослідковується у більшості користувачів, які не слідкують за змінами в українській мові та новими нормами.

Також варто бути уважними не тільки під час письма, але під час друкування, адже сервіси все що надають неправильний варіант написання даних слів, а також часто виправляють написані вами слова.

Схожі статті

Сусідка змінила уже 3 машину за 10 років, а моя досі працює: я просто використовую цей режим

Хочете, щоб пралка працювала довго та якісно? Тоді потрібно вміти нею користуватися. Виявляється, що навіть режим можна обрати неправильно. А через це машина швидко зношується.

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.