Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Школа та університет дають нам можливість ознайомитися з основними правилами граматики, якими ми послуговуєтеся надалі все своє життя.

Але, звісно, бувають як провали у знаннях, так і розділи, за які ми не беремося. На щастя, зараз на допомогу приходять словники, статті від філолологів і навіть штучний інтелект.

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Експерти назвали 15 найскладніших слів української мови

Давайте перевіримо, наскільки ви добре знайомі з правилами української мови і чи можете назвати себе грамотною людиною.

Почнемо з простого. Як все ж таки правильно – “на протязі”, чи “протягом 10 днів”? Дана помилка зустрічається навіть в документах та у матеріалах, написаних освіченими людьми. Насправді, правильно – протягом.

Слово “морквяний” часто пишеться носіями української мови через апостроф. Однак, це невірно.

Новітні слова, які прийшли до нас з іноземних мов: локдаун, зумпінг.

Локдаун – неологізм, на відміну від інших, вже значно краще прижився у мові. Походить від англійського і означає запровадження обмежень заради захисту людей. Зумпінг наразі більше поширений за кордоном.

Слово з’явилося, коли поєднали назву Zoom (програма для організації відеоконференцій) та дієслово to dump (кидати, розривати стосунки). Тобто зумпінг означає розлучення за допомогою відеозв’язку.

А зазнали зміни такі слова як етер, проєкт, индик, Атіни, анатема. Дані помилки все ще прослідковується у більшості користувачів, які не слідкують за змінами в українській мові та новими нормами.

Також варто бути уважними не тільки під час письма, але під час друкування, адже сервіси все що надають неправильний варіант написання даних слів, а також часто виправляють написані вами слова.

Схожі статті

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?

Коли кішки поводяться так, вони почуваються самотніми: 5 тривожних сигналів, які вказують на це

Навіть коли ми добре знаємо свого улюбленця, часу можемо заплутатися у сигналах, які він нам надсилає. Як саме поводяться кішки, коли їм насправді самотньо?

Ціни на квартири – Київ, Дніпро, Одеса, Львів: скільки коштують квартири в найбільших містах України зараз

Сьогодні ціни на квартири у всіх містах України залежать переважно від ситуації з безпекою та віддаленості регіону від прифронтових зон. Скільки коштує однокімнатна квартира зараз?

Потребують заміни дорогих деталей: найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники

Заміни дорогих деталей уникнути не вдасться саме в цих авто. Експерт назвав найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники.

3 популярних смартфони до 15 тисяч гривень: найкращі моделі для тих, хто не має грошей на iPhone

Багато людей мріють про iPhone. Та навіть моделі минулого покоління для покупців часто надто дорогі. У цьому випадку є 2 шляхи: покупка вживаного пристрою чи смартфону на Android до 15 тисяч гривень.

Кохання чи хвороблива залежність? Психологи назвали 3 критерії, які свідчать про нездорові стосунки

Закохані люди обожнюють одна одного та проводити час разом. Але іноді замість любові один чи обоє в парі відчувають нездорову прив'язаність. Як вчасно усвідомити наявність проблеми?