Буває, заходиш на кухню — і ніби все на своїх місцях, але щось не те. Начебто й плита чиста, і продукти є, а якось не тягне готувати. Часто причина в тому, що на кухні накопичується багато зайвого — старого, зношеного чи зовсім непридатного. Ми звикаємо до речей, які давно вже не служать як слід, не помічаючи, що вони просто займають місце, псуючи настрій та гігієну. А достатньо зробити невелику ревізію — і кухня стане зовсім іншою.
Перше, на що необхідно звернути увагу — це дрібниці, які використовуються щодня. Наприклад, губка для миття посуду. Вона вбирає в себе бруд і бактерії буквально з першого дня, навіть якщо виглядає чистою. Хоча дехто намагається її “реанімувати” окропом чи мікрохвильовкою, але це слабкий та тимчасовий ефект. Краще викинути губки та перейти на щітки, які довговічніші та гігієнічніші. Або принаймні замінювати губки щотижня.

Ще одна проблема, про яку багато господинь навіть не думає, — обробні дошки. Це стосується і дерев’яних, і пластикових. Перші поступово стираються, тому на них навіть працювати стає незручно. На пластикових з часом з’являються подряпини, де накопичуються мікроби. Причому навіть після миття вони не завжди зникають.
Також варто регулярно перевіряти та вчасно замінювати дерев’яні лопатки й ложки, силіконові пензлики та інші аксесуари. Якщо вони мають пошкодження, потемніння, залишки жиру, який не вимивається, або неприємний запах, тоді сміливо їх викидайте. Такі предмети не лише непрактичні, а й можуть бути шкідливими для здоров’я.

Не менше шкоди можуть принести сковороди з антипригарним покриттям, якщо вони давно втратили свій вигляд. З подряпин на покритті можуть виділятися шкідливі речовини, які потрапляють у їжу. Такі пательні кухарі радять замінювати регулярно. Найкраще — купувати новий посуд кожні 2-3 роки. Якщо ви користуєтеся сковорідками не дуже часто або у вас є цілий набір, то вони слугуватимуть довше. Але все одно максимум 5-7 років.
Є ще ціла група речей, які накопичуються на кухні, ніби про запас, але користі від них нуль. Старі пластикові контейнери з подряпинами або запахом, затуплені овочечистки, які тільки рвуть шкірку, а не акуратно зрізають її, і кухонні рушники, що більше нагадують ганчірку. Вони часто залишаються “про всяк випадок”, але насправді тільки створюють безлад. До речі, кухонні рушники, якщо ви часто готуєте, варто замінювати щоденно.