Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Буває, заходиш на кухню — і ніби все на своїх місцях, але щось не те. Начебто й плита чиста, і продукти є, а якось не тягне готувати. Часто причина в тому, що на кухні накопичується багато зайвого — старого, зношеного чи зовсім непридатного. Ми звикаємо до речей, які давно вже не служать як слід, не помічаючи, що вони просто займають місце, псуючи настрій та гігієну. А достатньо зробити невелику ревізію — і кухня стане зовсім іншою.

Перше, на що необхідно звернути увагу — це дрібниці, які використовуються щодня. Наприклад, губка для миття посуду. Вона вбирає в себе бруд і бактерії буквально з першого дня, навіть якщо виглядає чистою. Хоча дехто намагається її “реанімувати” окропом чи мікрохвильовкою, але це слабкий та тимчасовий ефект. Краще викинути губки та перейти на щітки, які довговічніші та гігієнічніші. Або принаймні замінювати губки щотижня.

Господині назвали речі, які варто викинути з кухні: без них чистіше та зручніше
Господині назвали речі, які варто викинути з кухні: без них чистіше та зручніше

Ще одна проблема, про яку багато господинь навіть не думає, — обробні дошки. Це стосується і дерев’яних, і пластикових. Перші поступово стираються, тому на них навіть працювати стає незручно. На пластикових з часом з’являються подряпини, де накопичуються мікроби. Причому навіть після миття вони не завжди зникають.

Також варто регулярно перевіряти та вчасно замінювати дерев’яні лопатки й ложки, силіконові пензлики та інші аксесуари. Якщо вони мають пошкодження, потемніння, залишки жиру, який не вимивається, або неприємний запах, тоді сміливо їх викидайте. Такі предмети не лише непрактичні, а й можуть бути шкідливими для здоров’я.

Господині назвали речі, які варто викинути з кухні: без них чистіше та зручніше
Господині назвали речі, які варто викинути з кухні: без них чистіше та зручніше

Не менше шкоди можуть принести сковороди з антипригарним покриттям, якщо вони давно втратили свій вигляд. З подряпин на покритті можуть виділятися шкідливі речовини, які потрапляють у їжу. Такі пательні кухарі радять замінювати регулярно. Найкраще — купувати новий посуд кожні 2-3 роки. Якщо ви користуєтеся сковорідками не дуже часто або у вас є цілий набір, то вони слугуватимуть довше. Але все одно максимум 5-7 років.

Є ще ціла група речей, які накопичуються на кухні, ніби про запас, але користі від них нуль. Старі пластикові контейнери з подряпинами або запахом, затуплені овочечистки, які тільки рвуть шкірку, а не акуратно зрізають її, і кухонні рушники, що більше нагадують ганчірку. Вони часто залишаються “про всяк випадок”, але насправді тільки створюють безлад. До речі, кухонні рушники, якщо ви часто готуєте, варто замінювати щоденно.

Схожі статті

Сусідка змінила уже 3 машину за 10 років, а моя досі працює: я просто використовую цей режим

Хочете, щоб пралка працювала довго та якісно? Тоді потрібно вміти нею користуватися. Виявляється, що навіть режим можна обрати неправильно. А через це машина швидко зношується.

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.