Стара “легенда” говорить, що при змішуванні кип’яченої та “сирої” води в чаї та каві можуть бути різні “наслідки” починаючи від харчового отруєння з нудотою та блюванням, закінчуючи різким зниженням імунітету та розвитком низки захворювань, які потім переходять у хронічні. Причому чітких аргументів цієї “теорії” ніхто не наводить. Експерти спробували пояснити все з наукового погляду.
Що ж відбувається з кип’яченою водою, коли її розбавляють “сирою”?
Так, на думку вчених-дослідників насправді нічого страшного з усього перерахованого вище не відбудеться, тільки кип’ячена вода знову стане “сирою” за всіма своїми властивостями. Тобто, якщо у “сирій” неякісній воді з неперевіреного джерела є бактерії та віруси, то вони перенесуться до кип’яченої. Щоправда, їх концентрація буде набагато меншою. Однак, навіть невеликої кількості вистачить, щоб її зіпсувати. Фактично ви питимете звичайну сиру воду.
Для деяких джерел води з великим вмістом шкідливих елементів або бактерій це може бути небезпечно, але якщо вона набрана з-під крана або з пляшки, то ризики знижуються практично до “нуля”, але краще все-таки, закип’ятити воду, охолодити та тільки потім змішувати її з окропом.
Експерти радять менше вірити необґрунтованим теоріям і ретельно обирати джерело води. На смакові якості чаю чи кави це не впливає.